Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tényleg ennyi kalória kell? :O

Tényleg ennyi kalória kell? :O

Figyelt kérdés
153 cm-es 45kg-os 14 éves lány vagyok, és kiszámoltam az orvos lexikon kalkulátorával a kalória szükségletemet. Beírtam az adatokat és amikor azt jelöltem be, hogy szellemi aktivitás akkor 1700 kalória és amikor azt, hogy közepes, akkor 2009 kalória. Tényleg ennyire sok kell, hogy megtartsam a súlyom? Mind a kettőhöz? Ennyit szerintem nem tudok megenni :D

2018. febr. 2. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:

A mindennapi élethez ne a kalóriákat számold -bár ez csak az én véleményem- annyit egyél amennyi jól esik, és mozogj mellette eleget.

19/L

2018. febr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2000 kcal biztosan nem kell neked egy nap, de lehet, hogy még az 1700 is sok egy kicsit. Feltéve persze, hogy súlytartás a cél.
2018. febr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet tudni, milyen gyors az anyagcseréd. Különösebb mozgás nélkül 1700 kcal, ebben nincs semmi különös, de csak kitapasztalni tudod, elég-e. Biztos vagyok benne, hogy a te számaiddal van lány, akinek kevesebb kell. S persze van, akinek több.
2018. febr. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:

attól függ hogy mennyit mozogsz. Én 163 cm és 45 kilóval nemrég kíváncsiságból kiszámoltam egy hétig minden nap hogy hány kalóriát eszek, és 1600-1800 közötti jött ki.

Szellemi munkát végzek de hetente többször sportolok. Amikor fizikai munkát végeztem, ráadásul éjszaka, többet ettem, akkor lehet hogy a 2000 is megvolt.

2018. febr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:

Kiszámoltam én is az orvosi lexikonossal és azt mondja hogy testsúly megőrzéséhez 1942.93 kcal kell, fogyáshoz 1392.93 kcal, hízáshoz 2492.93 kcal.

Hát én szeretnék még magamra 5 kilót de ez a 2492 nekem is soknak tűnik.

2018. febr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem igazán hiszek a kalóriákban (egyetértek azokkal, akik szerint vannak "jó kalóriák" és "rossz kalóriák"), de kíváncsiságból egy ideig vezettem, hány kalóriát eszem naponta. 163 cm magas nő vagyok, kb. 55 kg. 1400 és 2000 kcal között voltak a napjaim, tipikusan 1700-1800 között, ennyivel jól is lakom és a súlyom sem változik, a makróim is rendben vannak. Ülő munkát végzek, de mellette szoktam tornázni és munkán kívül viszonylag keveset ülök.

Szerintem sem kellene kalóriákat számolnod (max. pár napig, hogy lásd, kb. mennyit szoktál enni). A makrók fontosabbak, és a minőségi táplálkozás. Ha nincs gondod a súlyoddal, a többi megy ösztönösen. Azzal sincs gond, ha egy aktívabb napon sokkal többet eszel a szokásosnál, egy nyugisabb napon pedig kevesebbet.

2018. febr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!