Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek ha refluxos vagyok...

Mit egyek ha refluxos vagyok de kórosan sovány?

Figyelt kérdés

Olvasgatom a refluxdiétát és hasonlókat hallottam élőben orvostól, gyógyszerésztől is. De mit egyek, ha a zsíros ételek, savas gyümölcsök (alma, narancs... tehát a könnyen beszerezhetőek), paradicsom, paprika, a friss kenyér, édességek, csokoládé nem ajánlott? Félek, ha ezeket mind kihagyom (és van még), még tovább fogok fogyni. Az is segítene, ha valaki megnyugtatna, hogy rosszul gondolom.

A másik az, hogy kamasz vagyok és a szüleim gondoskodnak arról, hogy mit eszünk. De nekik is sok gondjuk van, nem akarom őket ezzel zavarni (így is sokat járnak velem orvoshoz.)

Valaki tud valami tippet írni? Esetleg valaki refluxos le tudná írni hogy mit eszik?

Tudom hogy a lista nem zár ki mindent, de főként olyanokat eszem amik (részben) rajta vannak.



2018. febr. 2. 22:52
 1/4 anonim válasza:

Gyomor és nyelőcső fekély,gyógyszer mellett megeszek mindent nincs probléma,gyomorégés sincs. 2,5éve edzek,így nem vagyok sovány,de ajánlom a változatos egészséges étrendet,ha nem is teljesen de egy picit odafigyelhetsz magadra,pékáru elvileg jó a gyomornak,nekem csokit,paradicsomot és a szénsavas üdítőket mondták,hogy kerüljem.Hát igen,az iskolai stressz tud gondokat okozni.

17/F

2018. febr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A rizsben,krumpliban, tésztában sok a szénhidrát és nem savasak. Egyél ezekből sokat. Ajánlom még a sajtokat és a túrót. Gyümölcsök közül pedig a banánt, ha szereted.
2018. febr. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem azóta nem jön fel a gyomorsavam, amióta nem eszem cukrot és lisztet. Tudom, hogy ezek nem jók nekem, mert néha kivételt teszek (pl. családi ebédnél), és ilyenkor előfordul, hogy megint savproblémáim lesznek. A zsíros ételekkel semmi bajom, akármennyi húst, tojást, sajtot ehetek. Sőt semelyik zöldség, gyümölcs vagy fűszer nem okoz gondot. A krumpli és a rizs sem, ha nem eszek belőlük túl sokat és mást is eszek hozzájuk.

Szerintem ki kell tapasztalnod, neked mi okoz gondot. Az édességek elhagyásától semmi bajod nem lesz, ha az így kieső kalóriákat rendes ételekkel pótolod. Gluténérzékenységet néztek már nálad? Attól is lehetsz nagyon sovány.

2018. febr. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Na igen, az iskolai stressz... sajnálom, hogy ennyi gondot okoz. Az osztályomból sem én vagyok az egyetlen, akinek baja lett tőle.

#3: Még nem néztek, de ez eddig eszembe sem jutott.

Akkor azt hiszem elkezdem jobban figyelni, mitől mennyire fáj. A legrosszabb evés alatt vagy közvetlenül utána szokott lenni, pedig egyszerre nem eszem sokat.

2018. febr. 3. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!