Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha szénhidrát csökkentett...

Ha szénhidrát csökkentett ételeket fogyasztok, ugyan ugy fogyhatok?

Figyelt kérdés

Szoval vannak ezek a ch csokkentett szafi fitt/reform termekek es mar nagyon unom a zabkasat es tarsait...szoval ha ilyen termekeket eszem,vagy dia welness -ch palacsintat az nem befolyasolja az eredmenyt ugye?

Es tudtok bevalt,kedvenc recefteket kenyer es peksutemeny lisztbol?

59kg 17eves lany

Ja es mennyire preferalhato a gulllon kekszek ha nincs idom suliba dobozolni? Csak bedobok nehany ilyen kekszecsket?



2018. febr. 17. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Még a dobostortától is fogyhatsz, ha több kalóriát égetsz el, mint amennyi abban van.
2018. febr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Nem attól függ, hogy fogysz-e, hogy mennyi a szénhidrát, amit megeszel, hanem hogy mennyi kalória. Amiben kevés a szénhidrát, abban cserében több a zsír vagy a fehérje.

Azt kéne figyelned, hogy mennyi kalóriát eszel egy nap, ha fogyni akarsz. Ha kevesebbet eszel, mint amennyit elhasználsz, fogyni fogsz. Ha többet, akkor meg hízni. Ez egyszerű matematika.

2018. febr. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze,tudom en ezt.Fogytam mar -5kg-ot ..nem a matematika reszevel volt gondom.Csak hogy nem baj e ha neha ezekkel valtom ki a zabkasaimat, de koszonom a valaszokat. :))))
2018. febr. 17. 11:14
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Fölösleges ilyenekkel bohóckodni. Ez egy újabb marketing fogás. Nincs baj a zsírral, nincs baj a szénhidráttal ha miután megetted, nem a tévé elé süppedsz be, hanem mozogsz. Amíg a kalória indexed negatív, addig tart a fogyás. De mozogni kell, különben az izmok is elvésznek.
2018. febr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

Nem ezen múlik a fogyás.


A rost, a térfogat, a makrók mind befolyásolhatják, mennyire könnyen fogysz, de az egyéni tényezők is vastagon ott vannak.


Én most krumplis pogácsával is fogyok, mert érdekes módon minden laktat. Régebben erősen szénhidrátszegényen kellett ennem (persze zsírosan, kalória az kell), ha fogyni akartam, de még az sem volt mindegy, konkrétan mit eszem, mert nem minden laktat minket egyformán, azonos makrókkal sem...


Viszont én általában saját készítésű dolgokat fogyasztok, így jobban tudom kontrollálni, mit viszek be.

A dia wellness -ch-t megnéztem, az ízetlen rost (ezt igyekszem kihagyni a legtöbb ételemből) és túl sok szénhidrát, glutén (bár az most épp nem zavar), egyebek, amiket nem akarok enni... Sokkal jobban és szénhidrátszegényebben tudok sütni mixek nélkül. De tudom, hogy az emberek valamiért szeretik a mixeket, főleg, ha trendi szavakat pakolnak a nevébe. Némelyiknek biztos van értelme valakinek, nem célom kifejezetten leszólni, főleg a mixeket mind, de én nem fárasztom magam velük.

Az én palacsintámban sok tojás van és kevés víz, ettől finomabb és automatikusan szénhidrátszegényebb még liszttel is, fehérje- és tápanyagdúsabb s persze zsírosabb. Nyilván nem mindenkinek ez az ideális, de nekem bejön ez a megközelítés.

2018. febr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!