Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit ehetnénk reggelire ami...

Mit ehetnénk reggelire ami gyors és egészséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem csak reggeli, hanem vacsora ötletek is jöhetnének. Kicsit a téli idővel felszedtünk jó pár kilót az anyukámmal, és szeretnénk változtatni- nagy hibába esünk hogy szinte minden reggel péksütit reggelizünk ami tudom hogy nem egészséges és hizlal is, de mindig korán kelünk a munkába, iskolába, egyből bekapunk vmi ilyen pékterméket és indulunk. Az a helyzet hogy nagy reggelik készítésére nincs is idő, olyan fáradtak vagyunk még akkor meg sietünk. Póráblom neten nézni az ötleteket de mind időigényesnek tűnik na meg drágának-viszonylag olcsó,gyors és aránylag laktató ötletek kellenének- emellé még mozgást is beiktatnánk


(csak pl ír egy oldal olyath mandulatejjel zabkása de egy mandulatej nagyon drága..sima tejjel meg már nem alkatbarát nem? )


Köszi előre is !


20L


2018. febr. 18. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Jó sima tejjel is az a zabkása ;) Tükörtojás is jó, de lehet a reggeli akár egy szelet kenyér, amire kicsit minőségibb felvágottat raksz (nem kell a legdrágábbnak lennie), plusz rá vmilyen zöldség, pl paradicsom vagy kígyóuborka szelet. Lehet enni joghurtot, túrót, ezek nagyon laktatóak.
2018. febr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok nagy tejszerető, így vízzel váltom ki ezt a zabpehelynél, és ugyanolyan jó. Este szoktam beáztatni vízbe a zabpelyhet, reggelre szépen megpuhul, ekkor keverek bele egy pici mézet, van hogy fahéjat vagy kakaót és persze gyümölcsöket, néha magvakat.


A péksütit tényleg hanyagoljátok, annál kb bármi jobb. Például egy rozsos/korpás/magvas kifliből vagy zsemléből szendvics. Sonkával, paradicsommal, ubival, salátával, sajttal. Ezt egyáltalán nem sok idő elkészíteni és jól laksz vele egész délelőttre. Sőt akár még előző este is össze lehet dobni, mondjuk a zöldségeket csak felszeletelni és reggel beletenni a szendvicsbe, így nem áztatja el. Vagy ugyanilyen jó például egy tojáskrémes szendvics. Előző este összedobjátok a tojáskrémet, reggel csak meg kell kenni a szendvicset.

Tudom milyen rossz a reggeli rohanás, de egy negyed órát csak rá tudtok szánni a reggelire. Végülis ez a nap legfontosabb étkezése. Én ha reggel nem eszek rendesen, akkor egész nap ingadozik a cukrom és folyton nassolhatnékom van.


Vacsorára azt mondanám, hogy próbáljatok heti 3-4 alkalommal valamilyen salátát beiktatni, laktató de mégis könnyű és egészséges. Lehet ez egy zöldsaláta mix, vagy fel lehet dobni egy kis csirkemellel, sajttal, igazából bármilyen zöldséggel vagy magvakkal. Vagy például én nagyon szeretem a paradicsom-kukorica-avokádó kombót natúr joghurttal leöntve pirítóssal.

24/lány

2018. febr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Mi vízzel készítjüka zabkását, csak van benne kókusz is, ettől kvázi kókusztejes lesz :)

Én rántottát ennék vagy más tojásételt zöldséggel, mert az finom, gyors, laktató, tápanyagdús... Persze én nem vagyok ti, nektek nyilván olyat kéne ennetek, ami nektek ízlik, egészségtudatos elveiteknek megfelel (gyökeresen mást tarthat egészségesnek 2 ember, saját személyükre vonatkozóan pedig akár igaza is lehet mindkettőnek) s az ebédeteket jól egészíti ki. Mert ugye, ha az ebéd közel sem tartalmazza az egész napi fehérjeigényeteket, akkor a másik 2 étkezésnek fehérjedúsnak kell lennie (már ha 3 étkezésetek van, azt hiszem, ez elég tipikus).


Van, aki este készít reggelit, amikor ráér.

2018. febr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én előkészítem előző nap a reggelimet és ebédemet, amit elviszek munkába. Itt van pár ötlet ilyen megoldásokra:

[link]

[link]

[link]


Illetve egyéb gyors reggelik:

növényi tejes zabkása/köleskása/amaránt kása/chia pudding/növényi joghurt gyümölcsökkel, olajos magvakkal

hummusz/céklapüré/padlizsánkrém plusz zöldségek répa, uborka, paprika, zellerszár mártogatni, mellé egy teljes kiőrlésű magvas zsemle

Szendvics pl. avokádóval, uborkával, ha lehet teljes kiőrlésű zsemléből


A tejet hanyagolnám, tele van cukorral és egyébként is egészségtelen (gondolj bele mennyi hormon van benne, stb.).

A növényi tejekből a szójatej és a kesu, zabtej a legjobb; házilag készítve viszont a mandula és mogyorótejek is nagyon jók és olcsóak.

2018. febr. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy a rohanós, kapkodva megevett reggelinél a semmi is jobb. Ha nem nyomsz be rögtön ébredés után egy rakás cukrot (ide sorolom a gabonákat is, mert a keményítőből is cukor lesz), könnyebb lesz a fogyás, sok ember amúgy is csak éhesebb lesz ezektől.

Egyetértek azzal, hogy a péksütinél szinte bármi jobb, ami ételnek nevezhető.

Szerintem nem a reggeli, hanem az ebéd a legfontosabb étkezés, de vannak olyan országok, ahol a korai vacsora.

A drága bolti növényi tejekben is sok cukor van, plusz guargumi és egyebek, annál még a tej is jobb. Ha otthon készíted el őket, olcsóbban kijössz és tudod, mi van benne.

Ha nincs gondod a tejtermékekkel (hormonok ide vagy oda - a szójában is vannak fitoösztrogének, na hagyjuk már), ehetsz egy kis darab minőségi sajtot, 1-2 előző este megfőzött tojást, hozzá egy adag zöldséget, esetleg egy marék mandulát vagy diót.

Persze sokan esküsznek a (cukormentes) zabkására, végül is a péksütinél tényleg jobb egy kicsit, a kókusz és a fahéj hozzáadása jó ötlet.

De akkor se lesz semmi bajod, ha reggeli gyanánt iszol egy bögre natúr borsmentateát, és viszel magaddal valami ennivalót tízóraira, lehet pl. gyümölcs is, vagy egy doboz kefír.

2018. febr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Csinaljatok meg este a masnapi reggeliteket
2018. febr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszi a tippeket:) de pl a teljes kiorlesu kenyeres szendvics nem hizlal?szeretnek egy ket kilot leadni de mellette most tornazom
2018. febr. 21. 23:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát sokkal kevésbé hizlal, mint egy péksüti. Fontos, hogy rendesen vigyél be tápanyagot a szervezetedbe. Koplalni nem szabad. Egyél többször kisebb adagot, ne egyél későn este, hanyagold a nasikat és könnyedén le fog menni az a pár kiló.
2018. febr. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

A kalóriatöbblet hizlal. Hogy kinek mi előnytelen, az más lapra tartozik, nekem a kenyér s a péksütik (a kettő nagyjából ugyanaz), a zab és a gyümölcs hasonlóan előnytelen cukor (más-más tápanyagtartalommal, de most csak a hízás szempontjából nézem), de attól még beleférhet, a kalóriaegyenlegen múlik a fogyás, hízás. Normál ember, főleg ha nem kell keményen fogyóznia, elég sok szénhidrátot eszik, de a sok kenyér azért általában bekavarna a rendes tápanyagbevitelbe. Ha nem, akkor sok kenyér is mehet fogyáskor, csak a legtöbbünknek azért sokkal jobb ötlete is van ennél, még nagy szénhidrát- és kalóriakeret mellett is, nemhogy keményebb fogyózásnál.


Ha már szendvics, legalább legyen benne egy csomó fehérje, zöldség és opcionálisan zsír, az ilyen "kenyér egy szelet vékony felvágottal" elég rossz összetételű s nem is laktat jól.

A teljes kiőrlésű lassabb felszívódású, rostosabb (amúgy kb. ugyanaz), ez kinek számít, kinek nem.

2018. febr. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!