Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kálium hiány, vagy a szív 2...

Kálium hiány, vagy a szív 2 hegyű prolapsusa okozhatja a mellkas fájdalmát szív tájékon terheléskor?

Figyelt kérdés
Rendszeresen futok, és amikor kiszámíthatatlanul előjön, kis fájdalmat érzek. Ha sétára váltok, elmúlik. Voltam terheléses EKG-n is, de semmi gond nem volt. Vagy az lehet, hogy a terheléskor nem zár teljesen a szív kamra, és ez okozza az érzést? Az egyik orvosi papíromon az van, hogy a szív 2 hegyű prolapsusa..., ami valami zárási probléma, úgy tudom. De azt is mondták, hogy sok embernek van, és nem kell foglalkozni vele.

2018. febr. 19. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, a mitrális prolapszus kifejezetten okozhat ilyen fájdalmakat. Illik vele pár évente kardiológiai kontrollra járni. Nem kell tőle félni, de hogy foglalkozni ne kéne vele, az nagyon nem igaz.
2018. febr. 20. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És az is lehetséges, hogy csak néha jön elő, mondjuk kis tempónál is, és sokáig, akár 2 hétig semmi, még tempós fél-egy órás futásnál sem?
2018. febr. 20. 18:49
 3/6 A kérdező kommentje:
Hogy állapítják meg ezt a betegséget, mert csak láttam az egyik papíromra ráírva, de külön ilyen vizsgálatra nem emlékszem.
2018. febr. 20. 18:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen.

Szívultrahanggal szokták. Nekem egy belgyógyász kiszúrta hallás alapján, de azt hizem, az csak a gyanúra elég.

2018. febr. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mivel nem volt konkrét vizsgálat, így nem is biztos, hogy nekem van ez a kéthegyű cucc. Még arra gondolok, hogy nagyon elhasználom a kálium forrásaimat, és ez esetleg okoz ilyen panaszt.
2018. febr. 21. 22:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért ha ezt valaki felírta, akkor érdemes kivizsgáltatni. A háziorvostól kérjél beutalót a kardiológiára. Nem csinálnak semmi fájdalmas vagy kellemetlen dolgot, max. egy vérvétel, de fontos, hogy tisztában legyél vele.
2018. febr. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!