Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Epeműtét után mennyi ideig...

Epeműtét után mennyi ideig érdemes tartani a diétát?

Figyelt kérdés

Másfél hete laparoszkópos epehólyag eltávolításom volt.

Mennyi idő után térhetek vissza a normál, műtét előtti étrendhez?

(Nem szoktam túl zsírosakat enni, de egy jó pörkölt már hiányzik...)


2018. febr. 20. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Epeholyag eltavolitas utan...? Hat kb. hamvasztasig.
2018. febr. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Ökörség. Az összes epehólyagtalan ismerősöm ugyanúgy étkezik, mint bárki más. Sőt, ugyanúgy isznak is.


[link]


Tessék, itt 6 hetet írnak. Én azt azért betartanám. Utána eszel, amit akarsz, csak normális határokon belül.

A pörköltet egyébként el lehet készíteni abszolút kímélően, kevés fűszerrel, csirkemellből, hozzáadott zsiradék nélkül. De azzal is várnék legalább 4 hetet.

Addig próbáld meg mással pótolni, pl. sütőzacskóba beteszed az ÉPPEN CSAK fűszerezett, bőrtelen csirkét, kockázott burgonyát, répát, aztán be a sütőbe 1 órára. Nagyon szépen összesül-fő, közben abszolút diétás.

2018. febr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Itt Németországban már eljutottak oda, hoyg nem kell semmiféle diétát tartani az epemütét után (mert ha elkezdesz kihagyni ételeket, akkor a szervezeted "leszokik" arról, hogy azokat is megeméssze), hanem kezdettöl fogva lehet mindent enni, csak eleinte kisebb adagokat javasolnak, mert mindenki másként reagál a mütét után és egyénileg kell megkeresnie, hogy mi az, ami esetleg kellemetlenséget okozhat.
2018. febr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sok epeműtöttől olvastam, hogy míg beteg epehólyaggal borzalmas volt, nélküle egész jó. Ketogén diétát is vígan tartanak, ami számomra meglepő, de úgy látszik, nincs gondjuk a zsírral, persze valószínűleg kis adagokat esznek, hisz egyszerre nincs sok epe... Bár pl. a kókuszzsírról úgy tudom, hogy ahhoz epe sem kell.

Úgyhogy egy pörköltnek szerintem nem kellene gondot okoznia, de természetesen utána kéne nézni, kérdezni megfelelő helyeken, az egészséggel nem játszunk.

2018. febr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4 hónapja távolították így el az epehólyagomat, ahogy valaki írta, nem kellett semmi diétát tartani, csak figyelni magam.


Ha zsírosabb a kaja, mint amilyen kellene, hogy legyen, akkor elöfordul, hogy a gyomrom kicsit felfújódik, de csak rövid idöre. Mütét elött meg elég volt ránézni picit is zsírosabb ételre, már begörcsöltem. Most a körömpörköltböl tudok enni jóízüen, persze nem fél vödörrel, de nincs töle bajom.

2018. febr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2018. febr. 21. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!