Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha az aszkorbinsav vizes...

Ha az aszkorbinsav vizes oldatát magnézium-karbonáttal keverem, azzal csökkentem a felszívódó aszkorbinsav hányadát?

Figyelt kérdés
Ha így iszom, kevésbé érzem savasnak, ill. savanyúnak az oldatot. Ha elég magnézium-karbonátot keverek hozzá, szinte semleges íze lesz, mint a víznek. De ezután a benne lévő c-vitamin mennyisége nem "vész el" a szervezet számára ?

2018. febr. 22. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Akkor jársz el helyesen, ah az aszkorbinsavat valamilyen gyümölcs kíséretében veszed be. Az ezekben jelenlévő flavonoidok segítik ugyanis a felszívódását.
2018. febr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, értem, de nem igazán erre vagyok itt most kíváncsi, bár a segítőkészséged világos. Nem az érdekel, hogy mivel segíthetem jobban a felszívódást (hiszen szájon át alkalmazva erre tudjuk, hogy a leghatékonyabb megoldás a liposzómás C-vitamin bevitele lenne), hanem hogy a kérdésben szereplő magnézium-karbonáttal vízben elkeverve az aszkorbinsavat, csökkentem-e a felszívódó aszkorbinsav hányadát (az egyszerű vizes aszkorbinsav-oldathoz képest) ?
2018. febr. 26. 11:43
 3/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
Szerintem az történik, hogy az egyébként vízben nem oldható magnézium-karbonát aszkorbinsavval reagálva vízben oldható magnézium-aszkorbáttá alakul, a C-vitamin pedig széndioxidra (buborék) és vízre bomlik. Így egy jobban felszívódó magnéziumvegyületet nyersz, a C-vitamint pedig javarészt elveszíted. MgCO3 + (C6H8O6)2 = C12H14MgO12 + CO2 + H2O
2018. febr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hűha, kedves Ignis Subdialis, azt hiszem, a te válaszod jár eddig talán a legközelebb az igazsághoz, minden tiszteletem, és nagyon köszönöm. Innen már csak az a kérdés marad, vajon az emberi szervezet milyen mértékben tudja hasznosítani a magnézium-aszkorbátot.
2018. febr. 26. 19:22
 5/6 Ignis Subdialis ***** válasza:

A kérdésből azt gondoltam, hogy C-vitamint szeretnél bevinni, de akkor a magnézium is fontos lenne? Nem tudom milyen az aszkorbát felszívódása, nem igazán van ilyen adat. Egy nem túl megbízható cikkben olvastam olyat, hogy egy felszívódási kísérletben az első 15 percben ez volt a leghatékonyabb, de 2 óra elteltével már hátul kullogott a többihez képest, vagyis összességében a teljes felszívódó mennyiség a többi vegyületnél kevesebb volt, a magnézium-citrát vizes oldatából másfélszer olyan hatékony volt a magnézium-felszívódás. A listában emlékeim szerint csak ionos kötésű magnéziumvegyületek szerepeltek.

Ha a magnézium-karbonátból jól felszívódó vegyületet szeretnél kutyulni, akkor citromsavval is reagáltathatod, a citromsav kristályos formában olcsóbb az aszkorbinsavnál. A Magnosolv is így működik, szóval kipróbált dologról van szó. Egyébként bár a karbonát egy közepes felszívódású vegyület, azért nem olyan rossz, mert viszonylag sok benne a magnézium.

2018. febr. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves Ignis, minden tiszteletem a segítőkészségedé. A Magnosolv-ot ismerem, igen, kipróbáltam, és valóban páratlanul hatékony, amennyiben magnéziumot akarunk pótolni. Mondjuk esetemben ez olyannyira sikeres volt, hogy néhány tasaknyi itóka után már kissé túl is lőttem a célon, -ez aztán határozott diarrhoe-ban nyilvánult meg... :)
2018. márc. 5. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!