Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Zöldség, gyümölcs, folyadék...

Zöldség, gyümölcs, folyadék bevitele a mindennapokba? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon kevés zöldséget és gyümölcsöt eszem, keveset is iszom. Szeretnék erre odafigyelni, de nem tudok, mert elfelejtem, stb.

Hogyan egyek több zöldséget és gyümölcsöt, illetve hogyan figyeljek oda jobban a folyadékbevitelemre? Valami tipp?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


17/L



2018. febr. 23. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Fogsz egy fél literes palackot, megtöltöd reggel, és azt mondod, délig ezt megiszom. A palack ott van mindig a kezed ügyében, az asztalon, a táskádban, stb. Zöldség: kis dobozka, beledarabolva a napi zöldségadag, szünetekben, napközben abból "nassolsz".
2018. febr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Reggel kikészítesz 1 almát, egy banánt, és 2-3 liter vizet, és estére elfogyasztod. Másnap ugyanígy, aztán megint, stb, életed végéig.
2018. febr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)
2018. febr. 23. 14:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Én az elegendő folyadékmennyiség bevitelének figyelésére letöltöttem egy alkalmazást, Plant nanny a neve. Be tudod állítani hány centi, hány kiló, hány éves vagy, mennyire aktív, így az App kiszamolja, kb mennyi vízre van szükséged egy nap. Egy növénykét nevelsz, a megivott vizmennyiséggel locsolod (be tudsz állítani poharakat, attól függően, milyet használsz). X óránként figyelmeztet, hogy locsold meg. Ha sokáig nem adsz neki vizet, elfonnyad. Ha teljesen felnőtt, át lehet ültetni egy kis kertbe, ahol magokat kezd termelni, amikért újabb növényt vehetsz és nevelhetsz.

Én imádom, nagyon aranyos kis program, nekem már van vagy 6 növényem, most nő a következő :)

2018. febr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ez nagyon aranyos. :D

Köszönöm az ötletet! :)

2018. febr. 23. 22:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Reggelire smoothie, zabkása gyümölcsökkel vagy olajos magvakkal,


heti 4-5x zöldséges főétel


Reggelire uborka, paradicsom,paprika, retek, stb. vagy zöldséges krémek pl. avokádókrém, padlizsánkrém, hummusz


Tízóra-uzsonna saláta, gyümölcssaláta, nyers gyümölcs, egy-két marék olajos mag.

2018. febr. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!