Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexia gyógyulás alatt mit...

Anorexia gyógyulás alatt mit ehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, főleg a gyógyult anorexiások és evészavarosok felé, hogy ti a hízókúra alatt mit ettetek? Mennyi idő alatt sikerült híznotok és visszanyernetek az erőtöket és a rendes testsúlyotokat? Falásroham... folyamatos evési kényszer ez normális ilyenkor? Miből mennyit ettetek és mennyire tudtatok túl lépni ezen a sok megpróbáltatáson?

Mindent ehetek ilyenkor? (Nápolyi,keksz, csokoládé,kenyér)? Milyen gyorsan híztatok vissza és tudjátok-e tartani a súlyotokat?

Előre is köszönöm a válaszotokat!



2018. febr. 24. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én 44-ről 52-re felmentem fél év alatt úgy, hogy mindent ettem, amit kívántam. Igen, a falásroham normális, a szervezeted ki van éhezve. Idővel mérséklődik (nekem kb. egy-másfél év alatt). Azért próbálj meg változatosan táplálkozni, ne csak szénhidrátot, fogyassz vitamint. Egy évvel a gyógyulás kezdete után már 60 kg körül voltam, azóta fogytam és izmosodtam, most stabilan 57-58 kg vagyok már egy jó ideje. Az én magasságomhoz és izomzatomhoz ez majdnem ideális, örülnék még 2-3 kiló mínusznak, de már nem frusztrál nagyon ez a kérdés.
2018. febr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

Mindenképpen minőségi ételekkel szeretném visszanyerni az erőm, sajnos 170cm/43 kg vagyok, ezért nem is olyan egyszerű mindent össze vissza ennem, de próbálok egy-egy nasit is megenni, hogy gyorsítsam a folyamatot és már ne vonjak meg magamtól semmit.

Akinek még van személyes tapasztalata azt nagyon szívesen fogadnám, ha megosztaná velem, akár privát üzeneteben, amennyiben neki az jobban megfelel.

2018. febr. 25. 05:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Án ette mindent, csoki, szalonna, tészta, stb, falsroham vplt, naés? Gyümölcs, zöldség, tejszines sajtok, levesek, fözelék...


Kb 3-4 honap alatt összekaptam magam, azota 169/52-55 vagyok - ez változo.

Túrázok, futok, mozgok sokat, eszek bármit :)


5 éve "gyogyult" nö :)

2018. febr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Sziasztok,


van, aki megosztaná a történetét, aki felépült vagy még anorexiás? Egy egészségblog tulajdonosa vagyok és szeretném, ha a történettel másoknak is segíthetnénk, hiszen egyre több fiatal küzd ezzel a betegséggel, úgy hogy nem is gondolják, mennyire is veszélyes.

Köszönöm előre is!

2018. márc. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!