Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Te hogyan étkezel? Mennyi...

Te hogyan étkezel? Mennyi zöldséget, gyümölcsöt, rostot fogyasztol? Miket eszel egy nap? Sportolsz?

Figyelt kérdés

Hogyan kéne táplálkozni, hogy pár évtized múlva ne legyünk rákosak, meg mindenféle egészségügyi problémáink?

És mennyit kéne mozogni?

Minden válaszot felpontozok!


2018. febr. 24. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Rostot sokat, a gyümölcsöt, zöldséget lecsökkentettem, most már egész jó szinten van (túl sok cukor jött belőlük régen ahhoz, hogy jól érezzem magam s fogyjak, ha lehet). Mindig odavoltam ezekért, 1 kiló gyümölcs vagy zöldség szerintem egy étkezésre sem nevezhető különösebben soknak...


A kérdésedre, hogy hogyan kéne étkeznünk, nem tudok válaszolni (valószínűleg senki sem tud felelősségteljesen ), de nekem megvan magam számára a hozzávetőleges elképzelésem s persze egész jó szintű közmegegyezés van bizonyos pontokban.

Kerülöm a feldolgozott ételeket, támogatom a tiszta étkezést. Nyilván be kell vinnünk a szükséges tápanyagokat s amellé nem sok káros anyagot és felesleges kalóriát... Rengeteget lehetne erről írni, persze, de pl. hiába is ecsetelném, hogy mik a jó zsírok vagy akár fehérje- és szénhidrátforrások, szöges ellentétben vannak az emberek elképzelései már erről is.


Fontosnak tartom, hogy az ember olyan étrenden legyen, ami neki személy szerint jó. Mivel a hasonló testfelépítés, működés ellenére más az ideális nekünk. De még a körülmények is bekavarnak, egy kamionos nem tud magának úgy főzni, mint egy ráérő, otthonülő ember... Valamit azért lehet tenni, de megértem, ha valaki a kényelem vagy lehetetlenség miatt kénytelen feladni valamit.


Nekem napi másfél-2 óra mozgás már nem hangzik rosszul, akkor sem, ha ez főleg séta. A hosszú, egészséges, fitt életért szerintem nekem muszáj gyúrnom, amíg tudok, egyelőre ez a terv, jó lenne futni is, azt sokáig bírja az ember :) Ha valamit mozogsz, az már több, mint amit a legtöbb ember tesz.

2018. febr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Normálisan, mindent eszek változatosan. Kerülöm a készételeket, és azokat a vacakokat, amiket egészségesnek mondanak. Nem érdekel a propaganda.
2018. febr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én csak pár hónapja kezdtem el odafigyelni az étkezésekre. Nem drasztikus változtatással, hanem fokozatosan csökkentve pl. a cukor mennyiségét (a napi két kávém maradt, de mézzel iszom; és a cukrozott üdítőkről szépen átálltam az ásványvízre, max. néha szörppel).

Igyekszem kevesebb édességet enni (csoki, keksz, sütemény), ill. csökkenteni a szénhidrátot is.

Régen nagyon szerettem a főzelékeket, de az utóbbi pár évben mégsem ettem sokszor, most kezdem visszahozni; a joghurtokat, kefirt úgyszintén.

Előre gyártott "mesterséges" kajákat eddig sem ettem túl sokat, de most már még kevesebbet fogok, inkább természetes alapanyagokból, tartósítószerek, ízfokozók, állományjavítók meg ilyesmik nélkül szeretnék élni.


Sportolni már évek óta nem, de rendszeresen sétálok, az is több a semminél. Azt olvastam, napi legalább fél óra séta szükséges, vagy heti két-három nap edzés.

2018. febr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljes értékű vegán étrend a kulcs :)


Amit lehet, itthon megtermelük: zöldség, gyümölcs, hüvelyes, némi olajos mag is. Télire sokat el lehet tenni, ill. van télikert, ahol ilyenkor is nő sóska, spenót, káposztafélék, saláta, cékla, retek, répa; egy hónap múlva már lesz fiatal borsó is. Ősz végéről tél közepéig mindig marad tök, meg egyebek is.


Házi tésztát gyúrok, kenyeret sütök.


Házi növényi tej, növényi joghurt, növényi sajt.


A lényeg: kerüljük a káros állati termékeket (koleszterin, telített zsír, hem vas, dioxin, antibiotikumok, hormonok, endokannabioidok, kazein, laktóz, oltások, szénhidrogének, stb.); kerüljük a tartósítószereket, nem használunk növényvédőszereket; 90%-ban csak házi termékeket eszünk.


Olcsó és egészséges így.


Mozgás nekem a hétvégi túrázás meg a napi 2-3 óra mozgás ami a munkámmal összekötött.

2018. febr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Zöldségekből 300 g körül (főtt és nyers is), mellé kb. 20-40 g olajos mag (főleg diófélék), és napi 1-3 adag gyümölcs (jelenleg leginkább banán, alma, narancs, áfonya, bodza).

Heti 4-5x tornázok, néha úszom, futok, sétálok. A káros szenvedélyeimről sikerült leszoknom (kivéve kávé, de azt is lecsökkentettem).

Szerintem az nagyon hasznos, ha nem eszel hozzáadott cukrot, finomított szénhidrátokat, finomított növényi olajokat, feldolgozott ételekből minél kevesebbet, és rendszeresen (heti 3-4x) mozogsz, sportolsz.

2018. febr. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!