Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szénhidrát csökkentős diétánál...

Szénhidrát csökkentős diétánál hogyan lehet igazán elhagyni a kenyeret, pékárut?

Figyelt kérdés

Például ha hideget reggeliztek, akkor mire teszitek a felvágottat, sajtot?

Ha kirándulni mentek, milyen szendvicset, útravalót visztek?


Annyira beleivódott a magyar táplálkozásba a kenyér, hogy néha tényleg nem tudom, hogy hogyan lehetne elhagyni. Biztosan lehet, csak ötlet kéne hozzá.


Ha az ember bárhol bármikor megéhezik, akkor egy pékséget biztosan talál. Ti milyen szénhidrát csökkentett alternatívát tudtok ezekre a látványpékárukra?



2018. febr. 25. 10:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%
Szia. Én is ezt a diétát csinálom és sajnos ezt nem lehet teljesen elhagyni. Reggelire teljes kiörlésű kenyér felvágottal és zöldséggel és a többi étkezésnél a kenyérféléket kihagyod. Ha valahol vagy és megéhezel inkább gyümölcsöt vagy valami joghurt italt vagy egy cukormentes cerbona szeletet vegyél azokba nincsen annyira sok szénhidrát. Sok sikert:)
2018. febr. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%
Egyáltalán nem eszek felvágottat, sem sajtot, sem kolbászt vagy párizsit. Ezek szörnyű kaják. Purpur kenyérre kenek padlizsánkrémet, mellé vágok paprikát és el falatozom pl. Ha teljes kiőrlésű lisztből sült termékeket eszel amik minőségiek is akkor egy idő után nem fogod kívánni a szénhidrátot. Én ott tartok, hogy heti negyed kiló kenyeret eszek meg nagy nehezen. :))
2018. febr. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
6%

Én azt nem értem, miért akarod csökkenteni az összetett, tehát jótékony szénhidrátokat, amelyek számos rostot tartalmaznak és a termékek amikben vannak általában ásványi anyagokban és vitaminokban gazdagok?


A tested energiaforrása a szénhidrát, az az egészséges, ha ez teszi ki az étrended 60-80%-át.

Ha kevés szénhidrátot fogyasztasz, fellép a glükoneogenezis ill. a ketózis, és a májad egy kínkeserves, káros folyamattal a fehérjékből és zsírokból állít elő glükózt (szénhidrátot). Az miért jó? Hosszútávon súlyos vese, máj és esetlegesen szívkárokat okoz.

2018. febr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
Te ugyan honnan vetted ezt a hatalmas ostobaságot? :)))) A szénhidrátban mióta van vitamin? Mióta van rost? Milyen szénhidrátra gondolsz? Mert pl a fehér lisztben egyáltalán nincs rost, és így vitamin sincs. :)))
2018. febr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
13%

DIrekt írtam, hogy az ÖSSZETETT SZÉNHIDRÁTOT TARTALMAZÓ ÉÉÉÉÉTELEK tartalmazzák ezeket.


Tehát: gabonák, teljes kiőrlésű péktermékek, hüvelyesek, olajos magvak, gyümölcsök, zöldségek mind-mind szénhidrátban gazdagok ÉS rengeteg rostot, antioxidánst, vitamint és ásványi anyagot tartalmaznak.


Tanulj meg olvasni.

2018. febr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%

Reggelire lehet enni tojást vagy sajtot zöldségekkel, vagy joghurtot egy kis gyümölccsel. Esetleg chia magból készített pudingot.

Ebédre és vacsorára pedig eheted a szokásos ételeidet, mínusz tészta, krumpli, lisztes köretek, rizs. A hagyományos, szénhidrátosabb köretek helyett jók a saláták, a párolt vagy grillezett zöldségek, zöldségpürék, főzelékek.

Ahhoz, hogy valaki ketózisba kerüljön, nagyon szigorúan kiszámolt diétát kell folytatnia. Sok embernek már a 160 grammos diéta is jelentős ch csökkentést jelent, ehhez képest a ketogén étrend 20-40 g ch-t tartalmaz. Tehát nem kell félni, hogy normál mennyiségű zöldség, gyümölcs, keményítőben gazdagabb vagy hüvelyes zöldségek fogyasztása mellett valaki csak úgy "véletlenül" ketózisba kerül :)

2018. febr. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
13%
6. Nem kell félni, de a ketogén étrend halálos, de nem gáz. Komolyan ezt ajánlgatod?
2018. febr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%

Nem halálos, de nem is ajánlgattam. Nagyon nehéz olyan kevés szénhidrátot enni, amennyi a ketogén étrendben van. Spontán senkinek sem fog sikerülni, így nem áll fenn a veszélye, hogy egy átlag szénhidrátcsökkentett diétában valaki ketózisba kerüljön. Az előbb is ezt próbáltam elmagyarázni, de talán nem sikerül érthetően elmondanom.

Tehát: az alacsony szénhidrátbevitel nem egyenlő a ketogén étrenddel. Ez így elég érthető?

2018. febr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
37%

Annyira nem nehéz, egyesek paleóban automatikusan ketóznak, nekem is fura, de vannak ilyen emberek. De a legtöbbünknek azért oda kell figyelni, ha ketózni akarunk, még nekem is, pedig nekem nem kell 20 gramm alá menni hozzá, na azt nem csinálnám soha.

A ketó nehezen lehet halálos, sok ember él sok éve így s jobban érzi magát, mint valaha (nyilván olyanis van, aki rosszul érzi magát rajta, lelkileg én is morcos lennék, pedig fizikailag szuper). De mindenki döntse el maga, meddig megy el. A kérdező nem beszélt ilyen szintről.


Ami a kérdést illeti, én egyszerűen elhagytam és kész. Nem eszem olyat, amihez kenyér kell. Ha mégis, akkor sem eszem hozzá kenyeret :) Kizárólag a fokhagymás-vajas pirítósnál lenne gondom, de arra magropogóst használok. Máskor semmit, zöldséget, tojáslepényt...


Nem reggelizek hideget, de a sajtot zöldséggel, tojással eszem.

Kirándulni szezámsütit viszek, olajos magvakat, mazsolát.

Nem éhezek meg csak úgy, amúgyis viszek ételt magammal. Bolt sok helyen van, talán még én is találok valamit. De ember vagyok, nem halok éhen, ha nem eszem 1-2 napig (kínzó éhségem pedig már eleve nincs, hála a ketónak, amit már rég nem csinálok, de az éhségem nem változott vissza).


Amikor a párom hagyta el a kenyeret, mindenhez rizst evett. Amit kenyérrel eszik az ember, az szinte minden esetben jó rizzsel, ha őt kérdezed, a kevés kivételt pedig nem ette és kész. Nekünk sosem okozott gondot, hogy egyik napról a másikra elhagytuk a glutént (ami bár azóta visszajött, ritka vendég).


Persze különféle emberek különféle pótlékokat alkalmaznak.

2018. febr. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
29%

Az alacsony szénhidrát bevitel pont olyan káros a vesére és a májra mint a ketó.


Utolsó: kenyér helyett rizsből csinált szendvicset a párocskád vagy mi a bánat az hogy mindent lehet? Vajas lekváros rizs vagy mi? Ne röhögtess már.

2018. febr. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!