Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Inzulinrezisztenciával hízni...

Inzulinrezisztenciával hízni szeretnék. Tanácsok?

Figyelt kérdés
Inzulinrezisztenciám van, és emiatt 10 kg-ot lefogytam kb. háromnegyed éve, és nem tudom visszahízni. Gondolkodtam már azon, hogy fehérjeport iszom, mert attól sokan meghíztak. Vagy esetleg más hatékonyabb lenne?

2018. febr. 25. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Az inzulinrezisztencia gyógyítható állapot, melyet a túlzott a zsírbevitel okoz.


Alacsony zsírtatalmú növényi étrenddel gyógyítható.


Nézd meg ezt a linket és a videót:

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=Jd8QFD5Ht18



"Our results support the hypothesis that chronic changes in

nutritional intake, specifically fat and carbohydrate, lead to

changes in IMCL and beta-cell function. The higher intake of

low GI carbohydrates, low intake of saturated fat and higher

intake of polyunsaturated fat lead to an improved beta-cell

function and a low level of IMCL, which would be expected

to reduce the risk of the insulin resistance syndrome"

2018. febr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Inzulinrezisztenciával jellemzően hízni szoktak az emberek, nem fogyni. Biztos nincs valami más a háttérben? Ételallergia pl?
2018. febr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az IR-em gyógyításának módja számomra már ismert, de köszönöm első!:) Én ezt a betegséget leörököltem, valójában ez cukorbetegség, de úgymond a visszafordítható állapotában észrevettem, hogy valami nem oké. Második: nyáron derült ki, hogy mi a bajom, nőgyógyászati úton, de előtte furcsa mód lefogytam egy hét alatt 10kg-ot. Ez igazából mindenkinél más.
2018. febr. 25. 12:45
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi CH-t eszel egy nap?

Ha mondjuk 160 az engedélyezett, emeld meg 200-ra.

2018. febr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

Ha azért fogysz, mert kevés az engedélyezett szénhidrátmennyiség, akkor a zsírt kell megemelni, ez világos, feltételezve, hogy a fehérje már rendben van.

A fehérje fehérjét ad, semmi értelme, ha ételből beviszed a fehérjét, a túlzott fehérjebevitel pedig káros. Plusz a fehérje kevés kalóriát ad, én 400 kcalt sem nyerek belőle naponta s rossz ötlet lenne feljebb vinni. Zsírral és szénhidráttal viszünk be többletenergiát, ha nálad ez utóbbi maximális, a zsírt kell emelned, más opció nincs.

2018. febr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó te normális vagy?? IR-en a zsírt emelni halálos ítélet...
2018. febr. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

76%-os te már megint brillírozol hülyeségből.


A szervezet 3 úton juthat szénhidráthoz:

- közvetlen szénhidrátbevitellel

- zsírral (ketózissal)

- fehérjéből (glükoneogenezissel).


Úgy érzem, ezt ötvenedszerre írom neked, de valamiért nem akarod felfogni.


A cukorbetegség kiváltóoka a túlzott telített zsír fogyasztása, így a zsír megemelése kizárt.


Így vagy a szintén egészségtelen fehérjés metódust választja a kérdező, vagy lassacskán átáll a zsírszegény növényi étrendre, melyen teljesen mindegy IR rezisztensként, hogy mennyi szénhidrátot eszik, mert meggyógyul.

2018. febr. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az én szervezetem sajnos nem úgy használja fel a szénhidrátot, ahogy kéne. Tehát a legtöbb része kilökődik nagyon hamar. Dietetikus magyarázta el ezeket nekem, és eléggé összetett dolog. Ha olyan ételt eszem, amit nem szabadna, azt egyből megértem szinte :/
2018. febr. 25. 19:06
 9/9 anonim ***** válasza:

De ennek a zsír az oka. A zsírral telített sejtek blokkolják az inzulint és a cukor visszakerül a véráramba. Ez nem különleges vagy bonyolult hanem az IR alapja.

Épp ezért kell radikálisan lecsökkenteni a zsírt hogy visszaálljon a normál inzulinfukció.

2018. febr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!