Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fizikai munkához megfelelő...

Fizikai munkához megfelelő étkezés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítségeteket kérném! Rólam annyit, hogy vékony, gyengébb fizikumú vagyok. Az élet viszont úgy hozta, hogy fizikai munkát kell végeznem, gép mellett, ami nem is lenne gond, viszont nap/hét végére annyira elfáradok, hogy legszivesebben meghalnék, fáj mindenem.

Kérdésem az lenne, hogy miből kellene többet ennem, hogy jobban bírjam magam (gyakran mintha minden erőm elszállna) esetleg vitamin? étrendkiegészítő?


Köszönöm a segítséget!

30/F



2018. márc. 3. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Rendes kaját egyél. Jó házi kolbász, császár szalonna, azt ami laktató. Ilyen tápszeres vizes felvágottak meg joghurtok nem erre valók. Nekem régen egy ember mondta és mutatta a házi tepertőt , fiam ebbe van erő. Az ilyenekkel birja az ember a fizikai munkát.
2018. márc. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%

az előttem szóló már elmondta a tutit.


Jó kis szárazkolbász, friss szalámi, füstölt karaj, kacsatepertő, jobb rozsoskenyér, vagy kovászos zsemle, házi tej(3,6-4%), friss szalonna, stb.

ezekben van erő.

A pálinka, sör, az csak vakítás, nem ér semmit)

2018. márc. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%

Tapasztald ki. Simán lehet fizikai munkát végezni hús nélkül is, ebben nincs semmi meglepő. Neked kell érezned, melyik makrotápanyag vagy milyen konkrét étel ad erőt. A párom betol egy sütit vagy egy zabkását s lenyom 16 km-t biciklin a hóban s ledolgozza a 8 óra fizikai munkáját. Csak az a fő, hogy a reggelije SOK legyen (kb. mint egy nem koplalva fogyózó lányka teljes napi adagja) s a 8 óra munka után elköltött ebédje is alapos. De nekem már nem működik akármi, én inkább egy igen sok tojásos rántottát ennék sajttal, mert nekem a szénhidrát nem ad erőt, sőt s csak a fehérje laktat.


Nyilván egyél rendesen a nap folyamán (egy étkezés lehet hiányos, de a napi összbevitel legyen rendben), sokféle hiány okozhat fáradtságot, no meg nagyobb gondokat is. Lehet, hogy szedhetnél is valamit, ha eddig nem tetted s nem vagy benne biztos, hogy mindent beviszel.

2018. márc. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok szénhidrát kellene elsősorban, mert az adja az energiát.

Házi műzliszeletek többféle maggal, aszalvánnyal nassolni.

Reggelire zabkása, köleskása, amaránt kása, fehérje-és szénhidrátdús.

Gyorsan bekapni valamit egy zacskó mogyoró, mandula, tökmag, szotyola isteni: szénhidrát ÉS fehérjebomba, ráadásul tele van omega zsírsavakkal. Egy csomag tökmag annyi fehérje, mint a csirkemell, de sokkal több energiát ad.

A vitaminok is hiányozhatnak, több gyümölcs, zöldség kellene.


Energiát a szénhidrát ad, a fehérje az izmot építi. Ha elsősorban fehérjés ételeket eszel csak (hús) nincs elég energiád, elfáradsz.

A zsír a megfelelő idegfunkciót táplálja, de energiát az sem ad.


Ilyen szempontból a kolbász, szalonna, stb. nagyon rossz választások reggelire.

2018. márc. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első 2 válaszolónak jó nagy baromságot sikerült írnia, biztosan megerőltették magukat! hehe
2018. márc. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!