Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csináljak hogy ne legyek...

Mit csináljak hogy ne legyek ennyire vékony? 😵

Figyelt kérdés

161cm vagyok és 40 kiló...

Tudom hogy ez nagyon kevés próbálok többet enni de ugy érzem nem segít...

Ha tudtok valmit ami segíthet vagy neketek bevált írjátok meg kérlek

16L



2018. márc. 5. 19:10
 1/7 anonim válasza:
Én is ezzel a próblémával küzködöm 18/F. Én kiskoromban dagi voltam és 12 évesen sikerült lefogynom de annyira tulzásba vittem hogy most 185cm vagyok és 60kg. Igyál házi szörpöket 1-1 pohárral az meghozza az étvágyat és nem a cukor nem méreg (bocsi norbiuptade) csak moss utánna fogat. Illetve egyél pékárut és sok húst na meg pesze zöldség gyümölcs!!!
2018. márc. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ebből nem derül ki, sok ételtől hízol-e, lehet, hogy túl keveset eszel. Próbálj olyan ételt enni, amiből több is megy, neked kell tudnod, melyek ezek, ez nagyon egyéni. Töményebb ételek, akár napi sokszor, ha egyszerre kevés megy... Persze azért egészségesen s kellően táplálóan. Csak mert a fehérje általában jól laktat, nyilván enni kell azt is meg ilyenek.
2018. márc. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne hajts mindenáron a hízásra. Rosszul érzed magad, vagy csak nem vagy a többiekkel azonos? Az idő majd meghozza tested alakulását is.
2018. márc. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen roszul érzem magam miatta, főleg azért mert van aki anorexiásnak hív, és állandóan szóvá teszik...
2018. márc. 6. 07:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Étvágyad van? Eszel annyit, mint a többi ember? Pl. iskolában megeszed, amit a menzán kapsz (ha ott eszel)?

Próbáltad már kiszámolni, hány kalóriát fogyasztasz egy nap? Ha nem, lehet, hogy érdemes lenne, legalább körülbelül kikalkulálni, pár napig.

Ha tényleg sokat eszel, akkor lehet gondolni valamilyen betegségre vagy eü. problémára, pl. pajzsmirigybetegség, glutén- vagy más fehérjére való érzékenység, emésztési problémák, felszívódási zavar. Ebben az esetben érdemes elmenni vizsgálatokra, vérvételre.

Ha viszont nincs étvágyad és annyit eszel, mint egy madár, akkor ezt kellene javítani. Szedhetnél vitaminokat, vagy erősíthetnéd a gyomorsavadat. Minél kevesebbet eszel, annál fontosabb, hogy az étrended ne üres kalóriákból, hanem tápanyagdús ételekből álljon.

2018. márc. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Figyelj, 169 centihez jobb napjaimon vagyok... 54 kilós MAXIMUM.

Rosszabbakon 49-50 :(


29 vagyok, 14 éve nem hízok ennél jobban, pedig eszek sokat, mozgás meg hol van, hol nincs.

2018. márc. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia,


Keresni kell egy olyan háziorvost, aki hajlandó meghallgatni a problémáidat. Az is lehet, hogy azt fogja mondani, hogy még fejlődésben vagy és majd alakulni fog ez a dolog.


Azt, hogy mit egyél, még véletlenül sem akarom megmondani, szkeptikusként lehet, hogy csak hülyeségeket írnék. Mondhatnám azt, hogy fokozd az energiabevitelt, azzal nem nyúlnék túlzottan mellé. Minden ember szervezetének van egy napi energiaigénye. Ha többet viszel be, akkor elraktározódik zsír formájában. Ha kevesebbet, akkor fogyni fogsz. Erre vannak a neten kalkulátorok is, pl.:


[link]


Ehhez egy kalóriatáblázat.


[link]


Ebből kiindulva akár már tudsz magadnak is számolgatni. De ha nem akarsz úgy kinézni mint Barba papa és Barba mama, akkor válassz egy olyan mozgásformát is, amit élvezel és van benne sikerélményed is.


Még időben vagy, ilyenkor tombolnak a hormonok. Lehet, hogy jól ki fogsz combosodni meg farosodni. A fiúk agya meg majd lecsúszik deréktájba ha meglátják a csípődet. ;)


Sok sikert kívánok!

2018. márc. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!