Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az orvosom kiírt 3 hónapnyi...

Phoebe Buffay2 kérdése:

Az orvosom kiírt 3 hónapnyi glutén-, laktóz- és tojásmentes étkezésre egészségügyi okokból. A három hónap elteltével fogyni is fogok?

Figyelt kérdés
2018. márc. 8. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet de minimalis lesz a fogyas, vagy lehet hogy semmi... Hisz nem a tojastol vagy a tejtol hizol.

Egyebkent milyen okbol van ez? Allergia?

2018. márc. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Most akkor 3 hónapig csak diétáznod kell? Meló, tanulás semmi? Én csak tejallergiás vagyok, és így sem találok rendesebb kaját. Ha még ezekről is le kell mondanod, akkor nem is tudom, mit fogsz enni majd.
2018. márc. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű a fogyás. Valószínűleg az első pár hétben fogyni fogsz, aztán mivel a szervezeted megszokja az alacsonyabb kalóriabevitelt, "takarékra kapcsol", tehát kisebb mennyiségű kajával is tartani fogod a súlyodat, sőt, lehet, hogy hízni is fogsz.


Glutén a búzában, rozsban, zabban és árpában van, a többi gabonafélét eheted, pl. köles, rizs, amaránt. És laktózmentes termékek is vannak bőven. Plusz hús, zöldség, gyümölcs, magvak... Szóval nem fogsz éhen halni, ne aggódj. :)

2018. márc. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az oka annyi,hogy alaból laktóz érzékeny vgyok és az orvosom mondta, hogy nagy valószínűséggel kifog nálam is alakulni a glutén érzékenység ezért ezt ajánlotta, hogy próbáljam ki ezt a diétát,hátha jobb lesz így a gyomrom.(tojásra is allergiás vagyok)

Csak ezektől tiltott el,a tanulástól,sajnos, nem! :)

2018. márc. 8. 20:49
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha kalóriadeficitben eszel, akkor igen, amúgy nem. Csak mert ezeket kihagyod, még nem biztos, hogy kevesebbet eszel, persze megvan az esélye. Sok ember csak elhagyja a kenyeret és máris automatikusan kevesebbet eszik. De nem mindenki ilyen. Én ha pl. kihagyom a tojást, ami az alapételem, rögtön többet eszem másból (hisz éheznék, ha nem tenném) s nem sok minden változik (illetve a kalóriabevitelem esélyes, hogy megnő, mert a tojást kevésbé laktató ételekkel tudom csak pótolni. de van, akit más laktat).

Sok évvel ezelőtt hirtelen elhagytam a glutént, a laktózt, a cukrot, a krumplit, a száraz hüvelyeseket, minimalizáltam a gabonát s igyekeztem keveset enni, amennyire lehet... Nem fogytam, pedig volt miből. Nem ezen múlik. A kieső ételt lehet mással pótolni. S neked annyi minden marad még.


Zsírt, húst, gluténmentes gabonát, zöldséget, gyümölcsöt, olajos magvakat (bár arra is lehet allergiás az ember) ehetsz, az pedig tetszőlegesen sok kalóriát adhat. Nem lehet tudni, mi fog történni.

2018. márc. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

" Most akkor 3 hónapig csak diétáznod kell? Meló, tanulás semmi? Én csak tejallergiás vagyok, és így sem találok rendesebb kaját. Ha még ezekről is le kell mondanod, akkor nem is tudom, mit fogsz enni majd"


Ez nem diéta, hanem a teljes körű, egészséges étrend alapja.

Én vegán vagyok, a glutént mondjuk nem kerülöm direkt, de nem esne nehezemre az sem (és így is sokszor gluténmentes a kaja). Ilyesmiket ettünk az elmúlt napokban, és nem fogytunk el.


Csütörtök: rizs, párolt gyömbér, füstölt tofu és párolt zöldségek chop suey szószban

mangósorbet


Péntek: sokmagvas rántott karfiol vegán tartárral, kölessel, zöldsalátával

desszertnek gundel palacsinta (meg lehet oldani gluténmentesen)


Mai menü: héjában sült krumpli erdei gombás növényi tejszínes zöldfűszeres mártásban, mellé saláta


Holnapi terv: teljes kiőrlésű spaghetti rukkolás-bazsalikomos pesztóval, sült koktélparadicsommal, mandulaforgáccsal. Megoldható gluténmentes tésztából is.


Kérdező: fogyni akkor fogsz, ha kalóriadeficitben vagy. Ha ez a célod, igyekezz a szükségesnél kicsit kevesebbet fogyasztani.

Ha a súlytartás miatt aggódsz nyugi, ez az életmód egyáltalán nem fogyaszt önmagában, csak ha direkt úgy étkezel.

2018. márc. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!