Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit lehet tenni, ha nem akar...

Mit lehet tenni, ha nem akar lefogyni?

Figyelt kérdés
Anyukám eléggé el van hízva. Szívére, vérnyomására is gyógyszert szed és a cukra sem volt valami bíztató az utolsó kivizsgálásnál. Az orvos is tanácsolta, hogy az egészsége miatt többet kéne mozognia és egészségesebben étkeznie. De ő nem akar ezen változtatni. 69 éves és 120 kiló és a járás is elég nehézkes ebből kifolyólag így otthonról is alig mozdul ki. Hugommal és sógornőmmel próbáltuk rávenni diétákra vagy hogy menjünk kicsit sétálni, de ő nem igazán nyitott ár. Mi segítene?

2018. márc. 11. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha Ö MAGA nem akar fogyni, akkor semmit nem tudsz tenni. De ha piszkálod, akkor csak még inkább megmakacsolja magát.
2018. márc. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem piszkáljuk csak próbáltunk vele beszélni, hogy találjunk valami megoldást erre a problémára.
2018. márc. 11. 16:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmilyen házon kívüli program nem érdekli?
2018. márc. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy az életmódváltás, amire szüksége lenne, megkíván bizonyos áldozatokat, amik rövid távon kellemetlenek (hosszú távon nyilván megtérül, ez nem is kérdés, de átmeneti kezdeti kellemetlenségekkel bizony jár). Ebből adódóan ilyesmire rávenni valakit csak akkor lehet, ha ő maga is belátja a változás szükségességét, és felvállalja azt, amivel mindez jár. Felnőtt emberről van szó, így ha saját maga nem vevő a dologra, akkor sajnos nincs mit tenni. Ez a hozzátartozóknak nyilván frusztráló, hiszen aggódtok érte, viszont annál többet, mint ezt így elmondani neki, nem lehet csinálni.
2018. márc. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Neki kell változtatnia a szokásain, ti nem tudtok semmit se tenni, amíg ő nem akarja. Sajnos ez van.
2018. márc. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A házon kívüli program a heti2x elmegy a piacra megvenni az ételhez a hozzávalókat. Meg ha én vagy vmelyik tesóm elmegy érte autóval akkor látogat. A barátok is inkább hozzájuk mennek... Csak reméltem más is volt hasonló helyzetben és kíváncsi vagyok vhogy sikerült-e rávenni a változásra.
2018. márc. 11. 18:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Esélytelen, ha nem akarja. Megemlítheted neki, hogy szeretnéd, ha egészségesebb lenne és hosszú ideig élne, de ezzel is szkeptikus vagyok. Az én anyósom jó fej, elhízott, cukorbeteg, dohányzik. Sem a fogyásra, sem a dohányzás elhagyására nem látunk esélyt, pedig a párom ez utóbbival kapcsolatban már eleget beszelt vele (a cukorbetegség még frissebb). Ha valaki nem akar tenni, nem fog tenni, sajna ez van. Viszont ő legalább sokat biciklizik, azt nagy túlsúllyal sem nehéz.
2018. márc. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!