Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet hogy engedjék hogy had merjem a grammokat hogy pl mennyi gramm túró stb?

Figyelt kérdés
Milyen érveket kellene felsorolni?
2018. márc. 11. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért nem engedik, mert ez egy baromság és amiért ilyen hlyeségeken flusztrálod magad, anorexiás vagy, ráadásul fejlődő szervezet, stbstb.....
2018. márc. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mondd azt, hogy tudományos alapossággal szeretnéd megvizsgálni a táplálkozásod (mennyiség, tápérték, kalória), stb, és ehhez ez szükséges. Ha ezt nem engedik, félnél a túl sokat evéstől, felszabadultan szeretnél enni.
2018. márc. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves 2. válaszoló és kérdező!

Én vagyok az 1-es


Lófszt hallgass a 2-esre, mert az (bár nem tudjuk, de esélyes, hogy) kamu lenne, ordenáré hazugság az első fele, az a része pedig, hogy túllennéd magad, statisztikailag nem megalapozott az anorexiás, vagy arra hajlamos és testképzavaros fiatal csajokkal, akik valószínűleg előbb és több tenne ilyen kérdést ki azért, mert olvasta valahol hogy összeérő és össze nem érő combok bromságát és egyebeket, mintsem mondjuk 100 kilós lenne (de ha 100 kilós is lenne, akkor is nem ez a módszer javasolt)

2018. márc. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. és 3. vagyok


A kérdező látott sok anorexiás instagrammos 3,14csát, meg olvasott és hallott sok hlyeséget, vagy csak mentálisan betegesen akarna tökéletes lenni (ráadásul akkor is rossz nyomon...), a sok testképzavaros, vagy önteltnek és menőnek tűnő csajokhoz akar hasonlítani, mikor az, hogy mennyi követőjük van, az nem azt jelenti, hogy olyan jó sunák, hanem hogy

1. posztjaival elérte, hogy rengeteg kiscsaj tőle várja az ukászt

2. bugyiban-melltartóban-stb pózolt

3. sok képe van

4. egyéb más marketinges módokon lett valami okból "sztár"

5. normális emberekkel kevesebbet foglalkoznak sokan, ez is ráhajt a fentiekre, meg ilyenekre

6. egyre több a testképzavaros, anorexiás, stbstb



stbstbstbstb

2018. márc. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1. Honnan veszed, hogy anorexiás?
2018. márc. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy anorexiás, de úton lehet oda, akkor is, ha csak olyan divatirányzatnak és tökéletességre törekvésre felült mint ez, főleg:


- fejlődő szervezet révén (szülei nem engedik neki, 10-16 éves lehet, de sanszosabb a 11-14)

- szülei nem látják jónak az ilyen irányú törekvéseit talán mert nem kéne fogynia, ha az motiválja

- fejlődő szervezetnek kell a tápanyag, max sport lehetne, de szülőknek is feltűnt volna, hogy túlsúlyos a kiscsaj

- külön akarja azt is mérni a kajából, hogy mennyi túró

- mindezt grammra pontosan

- nem érti, hogy mi ezzel a probléma

- egyre több csaj anorexiás

- egyre több csaj testképzavaros

- egyre az terjed néhány hangadó twitterpitsánál, és modellek is rátolnak erre, hogy a vékonyság (sőt, az egészségtelen gebeség a frankó)

- ezzel foglalkozik és ennyire egy tizenpár éves

- stbstbstb... csak ebből a néhány sorból


Persze lehet még nem anorexiás, de úton van vagy ahhoz, vagy ahhoz, hogy könnyen dilije legyen a fenti.


Remélem nem kell jobban kifejtenem. Te se lehetsz több 20 évesnél, egyébként 16-18-nál nem, normális 15 évesnél nehezen.

2018. márc. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%

Nekem NULLA esélyem van az anorexiára s igen kevés a vékonyságra, de általában mérem az ételeimet grammra. Van, aki pont azért mér, hogy tutira bevigyen elég fehérjét (jó, ez nem én vagyok, én elszállok vele, na nekem azért nem árt figyelni, mert a túl sok se jó)... A párom receptekhez használja a konyhai mérleget, de a reggelijénél is fontos, kiszámolom neki, hogy megfelelő kalóriamennyiséget vigyen, ne túl sokat, ne túl keveset.

A testépítők szinte mindegyike is számol, fogyáskor sok embernek kötelező, de ha csak nem akar valaki tovább hízni, akkor is hasznos lehet.

Nem tudjuk, miért akar számolni s van-e beteges hozzáállása.

Annyira szeretnek az emberek anorexiást kiáltani, de itt abszolút semmi nem mutat arra.


Kérdező, ha van mérlegetek (nálunk napi szinten kell a főzéshez), akkor nem igazán kell engedni, használod és kész.

Bizonyos dolgokat pedig jól lehet tippelni mérleg nélkül is (főleg, ha valamikor leméred és megnézed, adott mérőedénnyel mennyi).


A számolás szerintem sem embernek való, macera, problémákat vet fel, de néha sajna kikerülhetetlen sokunknak. Nagyon rápörögni persze nem szabad, rengetegen túlzásba viszik a grammok figyelését.


Kérdező, nem tudok érveket mondani, hisz semmit nem tudok az indokaidról és a szüleid ellenkezésének okáról sem...

2018. márc. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!