Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 15 évesen hogyan tudnék...

15 évesen hogyan tudnék leadni pár kilót?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom, ezeregyféle fogyókúrát találok neten, de szerintem ez nem ilyen egyszerű. Ugye fejlődésben vagyok, szükségem van a tápanyagokra stb. Viszont nagyon szeretnék leadni pár kilót. Sportolok rendszeresen, de az nem elég úgy veszem észre. Amikor felhozom ezt a szüleimnek akkor mindig megkapom, hogy most nekem ilyen, meg olyan ételeket kell ennem, mert növésben vagyok stb. Ezzel egyetértek, de azért szeretnék így növés közben is jól kinézni. Nem vagyok nagydarab, de innen-onnan jó lenne leadni 1-2 kilót. Mit javasoltok? Vagy jobb lenne hagynom az egészet és visszatérni rá később?

2018. márc. 11. 22:44
 1/2 anonim válasza:

Ha sprotolsz az nagyon jo!!! Fogyassz rengeteg zoldseget, es gyumolcsot de azert gyumolcsbol pl bananbol ne vidd tulzasba (ugyertem ne egyel 10 darabot naponta mintfreelee mert felesleges)

Probald meg teljesen kivagni a cukros uditoket es gyumolcsleveket. Szoval igyal vizet, zoldteat, kavet (neha tejet) es napi kb 3 l-t probalj meg inni, nagyon segit a fogyasban es hogy hidratalt legyel, na mkndegy nagyon fontos a folyadekpotlas, minden oraban igyal kb egy negyed liternyit

Reggelire egyel inkabb gyumolcsot, mivel ehgyomorra szivodik fel legjobban a legtobb vitamin a gyumolcsokbol

Probalj meg teljesen kivagni minden agyonfeldolgozott elelmiszert (aka. Pl amik csomagoltak, csokira, csipszre, magas cukor-, zsir-, sotartalmu elelmiszerekre gondolok (aagh nemis kene ezeket elelmiszereknek hivni 3:( szemetek) keruld a zsirban, olajban tocsogo kajakat, hambikat, street foodokat , gyrost, sultkrumpli, stb. (Szerintem ez evidens)

A feherkenyeret valtsd le teljeskiorlesure, ha nagyon musaj, vagy egyaltalan ne is egyel kenyeret, helyettesitsd inkabb mas szenhidratokkal: zab, koles, quinoa, bulgur, buza, barnarizs, krumpli, es a tobbiek.

Ne fogyassz nagyon sok voroshust, reszesitsd elonyben a csirkemellet, jo sok feherjet tartalmaz :) viszont a feldolgozott a szalamik virslik parizsik sonakak baconok kozelebe se menj, nezz utana nagyon rosszak. sok leveles zoldseget, szines zoldsegeket, zoldseget minden mennyisegeben :DD ez fontos!

Hetente halat is egyel ha rudsz, valami jo zsiros halat, az omega 3 nagyon fontos, es kevesebb mkndenbol lehet megszerezni mint az omega 6ot ami tojasban is van, stb

Termeszetes zsirokat is egyel, diofelek, magvak, avokado, mindegyik nagyon finom

Fuszerekkel feldobhatod az eteleidet es borzasuto sok jo hatasuk van pl a kakaonak is, fahejnak, kurkumanak, zold fuszernovenyeknek stb

(Direkt nem irtam hogy tojast meg joghurtot meg egyeb tejtermekeket egyel, 1mivel sokan azt mkndjak hogy nem egeszen egeszegesek, ennek is utananezhetsz, magas koleszterinszintert, rakbetegsegekert is felelosek)

Azt mkndjak hogy mindent lehet es kell is enni, moderalva (mondjuk en azt mkndom hogy a cukrot (mezre es szemcseformaju cukorra go dolok nem a fruktozra ami a gyumikben van) teljesen megkell tavolitani

Es legfontosabb, hogy halgass a szervezetedrea testedre mert

Akkor egyel mikor ehes vagy, ne edd tul magad

Eleinte lehet hogy nehez lesz megszabadulni a sovargasoktol es atallnia termeszetes izekre de egy ido utan megszunnek ezekna gondok (olyan ket het korulbelul ) hajraaa :DD

2018. márc. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Es probalj otthon fozott sutott eteleket enni
2018. márc. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!