Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sajnos a betegsegem miatt nem...

Sajnos a betegsegem miatt nem ehetek hùst, gabonát, tejtermèket, èdessèget stb. Tudnátok ajánlani èteleket ami zöldsègekből ès gyümölcsökből áll?

Figyelt kérdés

2018. márc. 13. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
2018. márc. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen betegséged van?
2018. márc. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha csak a fentieket nem eheted, még elég sok dolgot ehetsz zöldségen és gyümölcsön kívül. Tojás, olajos magvak, hüvelyesek, nem gabona keményítők, zsírok... Elég sok vegán étel is megfelel, de a tojás is nagyon jó alap, az behoz egy csomó remek sütit is, hisz gondolom, nem édességet nem ehetsz (az elég fura lenne), hanem cukrot meg ilyesmit.
2018. márc. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Se tojas, se huvelyesek, olajokbol max szuz oliva. Megnezem a vegen eteleket...cukrot valoban nem.
2018. márc. 13. 21:22
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

A helyzet fokozódik... Remélhetőleg autoimmun beteg nem vagy, mert az még sok zöldséget is kiejtene...


Tehát egy korlátozott vegán étrend kell neked, hüvelyesek nélkül. Kemény, de még nincs minden veszve. A nyersvegánok és az extrém szénhidrátszegény étrendű vegánok kevés hüvelyest esznek (cserébe brutál speckó étrend mindkettő, szerintem), neked picit több van azért, ugye? Krumpli mehet meg ilyesmik? Minden gabona kiesik? Ha igen, keményítő azért marad, tápióka, krumpliliszt... A fehérjénél lehet, hogy szükséged lesz vegán fehérjeporra, lehet, hogy nem is akármelyikre (sokszor gabona vagy hüvelyes alapúak. a kendermagot vajon eheted?)...


Ehhez én már kevés vagyok, nagyon korlátozottak a lehetőségeid, ahogy az én ismereteim is. Jó lenne egy szakértő, aki összeállít étrendet s megmondja, miket érdemes szedned, nehogy hiányod legyen. Vagy használd a chronometer.com-ot, ami az aminosavakat is számolja neked, én csak hallottam róla.

2018. márc. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Olajos magvakat ehetsz?

Algát?

Gabonákat semmilyet? Rizst, kölest, árpát, zabot, amarántot se, tésztákat se?

Kukorica ill kukoricaliszt lehet?

Hüvelyeseket miért nem? Csicseriborsót, zöldbabot, borsót, quinoát, lencsét semmit?

2018. márc. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!