Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Maximum 100g fehérje naponta...

Maximum 100g fehérje naponta a vese egészségéért?

Figyelt kérdés
Orvostanhallgató vagyok és az egyik gyakorlaton , ahol a vese laborjával foglalkoztunk mondta a gyakorlatvezető, hogy naponta maximum kb 100 g fehérjét tud a vese feldolgozni, tehát hiába viszek én be a testépítő oldalak által sulykolt 2g / testsúlykg fehérjét, tulajdonképpen a többlet megy a vizeletbe, valamint szétcseszem a glomerulusaimat mert a makromolekula fehérjéket préselni kell kifele a vesének. Most akkor hogy oldjam meg így a táplálkozást? Mert igazából én kb 0 szénhidrátot eszek, nem tudom már most mi legyen, ezért nem akarok visszaállni rá, hogy hízzak folyamatosan.. Mit javasoltok? Vegyem lejjebb a húst , több zöldség? Dehát most az is.. Nem tudom..

2018. márc. 15. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
És az szerinted miért egészséges hogy a tested ketózissal és glükoneogenezisel állítja elő a glükózzá direkt szénhidrátbevitel helyett?
2018. márc. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gondolhatod, hogy butaság, hogy minden emberi vese megáll napi 100 grammnál... Egy kis felesleges fehérje még amúgysem olyan vészes, mint sok felesleges, ami egyre terhelőbb és egészségtelenebb.

A 2 g/feleslegmentes ttkg egyébként csak egy ilyen biztos, ami biztos szint, általában nem hasznosul közel sem ennyi a kutatások szerint naturálban. Persze ez egyéni.


Hogyhogy hogyan oldd meg a táplálkozást? Remélem, eddig sem napi többszáz gramm fehérjén éltél. Beviszed a szerinted megfelelő mennyiségű fehérjét, s ha nem akarsz sok szénhidrátot enni, akkor főleg zsír a többi. Persze nagy kalóriaigénynél ez érdekes étrendet eredményez.


Ha nem eszel kevés zöldséget (mintha erre utaltál volna a végén), akkor persze távol vagy a nulla ch-tól.

2018. márc. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#1: Nem tudom, a kérdező szerint miért az, szerintem ha látványosan jobban érzem magam fizikailag, az arra utal, hogy egészségesebb számomra az étrend. Plusz az inzulincibálás minimalizálása is jó dolog :)

A szükséges ch nagy részét pedig könnyen lehet, hogy beviszi a zöldségekből, ez mondjuk függ attól, hogy ténylegesen ketogén étrenden él-e. A test gyönyörűen adaptálódik normál esetben, sokkal kevesebb cukrot használ, mint szénhidrátdúsabb étrenden, így olyan rengeteg átalakításra nincs is szükség. De pont emiatt van, aki nem támogatja a minimális szénhidrátot, inkább a napi 40-50 grammot, amivel viszont sokan nem kerülnek ketózisba, ami lehet, hogy gond. Lehet, hogy nem, mert sokunk remekül érezzük magunkat egyértelműen nem ketózisban, de kevés szénhidráttal. Gondolom, a test mindenféle ch beviteli szinthez alkalmazkodik, bámulatos rendszer.

2018. márc. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

76%: azt régóta tudja mindenki ezen az oldalon hogy egy szavadat sem szabad hinni mert mindig éppen úgy ferdíted a mondandóm hogy passzoljon a kérdéshez csak éppen amúgy napi 5x ellentmondasz magadnak.


A ketózis nem egészséges hanem maradandó károsodást okoz, a vese pedig általánosságban nem képes a testtömegkg 2x-esénél több fehérjét feldolgozni. Nyilván egy 120 kilós ember esetében az nem 100g. De ezt bármilyen dietetikai kutatás igazolja neked hogy a 2g/ttkg a kritikus érték ami felett már a vese és a máj súlyosan károsodik.

2018. márc. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!