Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyomorproblémaal küzdök....

Gyomorproblémaal küzdök. Próbálkozom, hogy többször kevesebbet egyek, de nem igazán tudom, mi az a mennyiség, ami nem kevés, de nem is megterhelő a gyomornak. Mennyiszer és kb. mennyit kéne enni?

Figyelt kérdés
Valószínű a stressz is közre játszik, illetve beteg voltam, és ibuprofent szedtem, ami szintén nem segített. Kb. mindentől savam van, ha úgy van kedve a gyomromnak, így nehéz étkezni. Irtak fel protonpumpa gátlót, de jelenleg külföldön vagyok, így ennyi. Néha eléggé padlóra küld ez az egész, fáradtság, fogyás, napi többszöri székletűrítés, de nem hasmenés. De nyilván érzem, hogy nem okés. Nem dohányzom, iszom alkoholt, szénsavas üdítőt, a kávét is kb. kiiktattam már. Így marad a radikális étrend váltás. Tudtok ajánlani, akár angol nyelvű szakirodalmat, mit, s hogyan kéne? Ugyan ez az adagokra vonatkozóan is.
2018. márc. 16. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
en elmennek egy gyomortukrozesre, faradtsag, fogyas nem jo
2018. márc. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1,5 éve voltam tükrözésen, akkor egy kis sav volt, amit látott a doki. Most keydtem fogyni az utóbbi 1 hónapban, amióta beteg lettem, 1,5-2 kg-t fogytam.
2018. márc. 16. 12:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Magadnak kell kitapasztalnod, hogy milyen ételek okoznak panaszt és azokat elhagyni, 5-ször egyél annyit, hogy soha ne lakj jól, édességet is hagyd el, az is savat csinál, legjobb ilyenkor leveseket, főzeléket enni, zsíros és fűszeres étel nem tesz jót, és igyál sok vizet, csapvíz vagy szénsavmentes ásványvízből sokat kell inni ilyenkor.
2018. márc. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Az evést akkor kell abbahagyni, mikor az ember enne még!"

Öregapám szavai..volt.

Egyébként, a gyomorsavat azt nem az étel csinálja, hanem a nyelőcsőbe van valami gond. Ha érdekel, bővebben leírom privátban.

2018. márc. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!