Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Át szeretnék térni egészséges...

Át szeretnék térni egészséges életmódra, de nem nagyon tudom hogy kezdjem?

Figyelt kérdés
Ha valaki tudna ajánlani oldalakat, könyveket vagy csak írni pár tanácsot nagyon megköszönném. (Nem azért, mert fogyózni akarok hanem mert egészségesebb szeretnek lenni)

2018. márc. 24. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Mozogj minden nap legalább fél órát! Legjobb lenne valami edzés, de ha csak annyit megteszel, hogy gyalog mész iskolába/munkába/boltba, már az is sokat számít. Étkezésnél csökkentsd a műételek arányát, növeld a zöldségekét, gyümölcsökét!
2018. márc. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

1. Mozogj többet, ez biztos, iktass be minden napra valamit, minimum fél órát, lift helyett lépcső, ha nem a világ másik felén van a munkahelyed, akkor tömegközlekedés/autó helyett séta, esetleg kerékpár. Eljárhatsz csoportos edzésekre is, ha van ilyen lehetőséged, azt kezdetben hetente egyszer is lehet, én most növelem, mert a heti egy csoportos mozgásba belekényelmesedtem.


2. Ha a táplálkozásban bizonytalan vagy, érdemes elmenned orvoshoz, dietetikushoz és konzultálni, kivizsgáltatni magad, milyen táplálkozás lenne neked leginkább megfelelő. Ebbe sokan belenyúlnak, akik meggondolatlanul kiragadnak egy divatos diétát. Hallottam már olyanról, hogy valaki megpróbált vega lenni, aztán vérszegény lett, mert olyan a szervezete, anyukám például 2-es típusú cukros, neki megvan az előírt diéta, van ismerősöm, akinek a tejtermékeket kell kerülnie, mert megy a hasa tőle, egy másik ismerősöm gluténérzékeny, neki meg arra kell figyelnie. Egy jó szakember a te egészségednek és szervezetednek megfelelő étrendet tud javasolni, és akkor nagyot nem tévedhetsz, és nem csapod szét a szervezetedet. Lehet, hogy egyféle étrend megfelel valakinek, ami neked meg nem fog, mert a te szervezeted más.

2018. márc. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

Lépések: hagyd el a húst, tejtermékeket, tojást, cukrot, fehér lisztet, finomított olajokat, készételeket, ízfokozókat, tartósítókat.


Fogyassz sok gabonát, hüvelyest, olajos magvat, gyümölcsöt, zöldséget.


Olvasni és néznivaló:


- what the health c. film

- hogy ne halj meg c. könyv

- Kína Tanulmány

2018. márc. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első, második megmondta. Nem kell vegánnak lenni ahhoz hogy valaki egészséges legyen, ehetsz nyugodtan húst, tojást. Fontos, hogy ne egyszerre akarj tökéletesen étkezni és mozogni, hanem fokozatosan érd el a célt. Minden napra kis változtatás amit be tudsz tartani.
2018. ápr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!