Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Világ leg egészségesebb rizse...

Világ leg egészségesebb rizse ehető hidegen?

Figyelt kérdés

Szeretnék ebbe gy rizst főzni, natúrban, viszont mellette szeretnék egészséges dolgpkat gőz felett csupán megpuhítani majd összekeverni a rizzsel először melegen, frissen fogyasztva, onnantól viszont soha többé fel nem melegítve, hidegen fogyasztva, féltem a benne lévő értékes vitamínokat.


A rizs pontos összetevője még bővülhet ám ezek valószínűleg benne lesznek.


Sárga répa/fehér répa/ zellergumó/petrezselyem/karfiol/brokkoli/Spenót levél/ Ananász darabkák/ Lenmag/fenyőmag/kesudió/paprika/kaliforniai paprika/Fehér-Lila-Vörös Hagyma/Fokhagyma/Fekete-Zöld Oliva bogyó/Oliva olaj/Citrom héja (reszelve) / Chili paprika/Curry fűszerkeverék/Kockázott csirkehús/ Zöld-Piros alma.


(Mellé: Savanyúság-friss Cékla)



Azt hiszem semmit nem felejtettem ki.

Csináltam egy listát, hogy miket szeretnék tenni bele.


Ezeknek a vitamín tartalmuk együttesen kitesz kb.3 ember napi vitamín tartalmának, illetve rengeteg ásvány van bennük, köztük a kedvencem, az Antioxidáns.


Szeretném hidegen enni ezt az összetett egytál ételt.

Félek, hogy a mikróval, vagy gázzal, de inkább a mikrótól tartok, hogy a benne lévő vitamínokat egytől egyig elpusztítja, lévén, hogy a levegő részecskék rezegtetésével melegít a mikró így a hő belűlről támad.


Ehetem hidegen ezt az ételt?


Finom is lesz?


Köszönöm



#egészség #brutalitás #rizs #hideg. Vitamín
2018. márc. 29. 21:21
 1/8 anonim válasza:
Mi bajod van?
2018. márc. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tessék??
2018. márc. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos hidegen nem
2018. márc. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Az ilyeneket miért nem tiltjátok ki RÖGTÖN az oldalról?

Miért jó, hogy ilyen szinten rontják egyesek a színvonalat?

2018. márc. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
micsodát? milyen színvonalat? :D
2018. márc. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem értem.

Mi bajotok?

Ez egy telljesen normális kérdés.

Akkor mi bajotok?

2018. márc. 29. 22:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk, mezei emberi halandóknak ez nem annyira normális kérdés, a leírással együtt.


Bizonyos elemeket én nem hőkezelnék, az a legjobb a C-vitaminnak. Az almát élből felesleges (bár más lesz, de én nyersen szeretem a gyümölcsöket és tudtommal messze úgy a legértékesebbek is), de egyes zöldségek is jók nyersen a fenti listából.


Nyilván eheted hidegen, kvázi bármi ehető hidegen, embere válogatja.


A mikró szerintem ugyan nem az ördögtől való s én nem szeretem a hideg rizst, de semmi gond, ha másképp gondolkodunk.

2018. márc. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsónak teljesen igaza van.

Ezekből a hozzávalókból én több fogást készítenék. A leveszöldségekből és egy kis húsból levest, a húst a hagymával megsütném (vagy pörköltnek is jó), mellé olivabogyóból és nyers zöldségekből, céklából saláta, és a párolt rizs. A rizs frissen elkészítve a legjobb, csak annyit főznék, amennyi egyből elfogy. Desszertnek vagy következő étkezésnek megenném a magokat, és a gyümölcsöket.

Az egész összeömlesztve (finoman szólva) ehetetlen lesz, szerintem. A világ legegészségesebb rizsének én nem nevezném. Nem is fontos bele a rizs.

A maradékot vacsorára meg lehet melegíteni a tűzhelyen.

2018. márc. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!