Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha nem akarok cukorbeteg...

Ha nem akarok cukorbeteg lenni, akkor ugye kerülni kell a cukrot és a sok zsírt (tehát a kávét, teát édesítőszerrel kell inni, és semmi cukros dolog), ugye?

Figyelt kérdés
A családomban nincsen cukros, sem 1-es, sem 2-es, sem 3-as, meg rezisztens sem, de biztonság kedvéért erre illik oda figyelni azért. Nem?
2018. ápr. 2. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem, hanem nem kell megenni minden nap ot mazsa cukrot. Senki nem lesz cukorbeteg attol, hogy naponta 2x 2-3 teaskanal cukrot hasznal a ket kavejaba...
2018. ápr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla, hogy kerülni kéne a sok zsírt, persze vannak érdekes elképzelések, tudom.


Az édesítőszert sem vinném túlzásba. Én rengeteg teát és kávét iszom, úgyhogy ezeket nem édesítem, az durva lenne még a szerintem egész OK cukoralkoholokkal is, az nem étel, nem kell kilószámra tolni. Napi 1-2 édesítős tea, kávé, az OK lehet, édesítője válogatja, persze.


Ahogy írták, egy kevés cukortól még nem leszel cukorbeteg, a mérték sokat számít. De simán elhagyhatod (szinte) teljesen a répacukrot, ha akarod, ártani bizonyosan nem árt. Egyesek nehézségekre panaszkodnak, de ha kiiktatod a feldolgozott ételeket is és csak alapanyagokat veszel, könnyen meg lehet oldani. De nem muszáj.


Sok mai ember mázsaszámra eszi a cukrot, na az a gond. Még a gyümölcslét se jó víz helyett inni, hiába természetes, gyors cukor az is.

2018. ápr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kristálycukron kívül a többi finomított szénhidrátot is érdemes csökkenteni (pl. finomliszt), mivel ezeket is egyszerű cukrokra bontjuk le, és gyorsan megemelhetik a vércukorszintet.

Önmagában a sok zsírtól nem lesz senki cukorbeteg. A mozgásszegény életmód viszont rásegíthet.

2018. ápr. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!