Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Így mennyit fogyhatok nyárig?

Így mennyit fogyhatok nyárig?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy 165 cm vagyok 61 kilóval.Szeretnék nyárra lefogyni így,csak nem tudom mennyit fogyok,és mivel én bennem kevés a kitartás és hamar feladom,ezért hátha motiválna a kg szám amennyit edetlegesen fogyhatok. Itt a "menetrendem":

Nem eszek semmi gyorskaját,csipsz gumicukor és társai kilőve,napi 3szor étkezem;reggel délben és este (reggel kicsit többet,délután kevesebbet,este meg max yoghurtot gyümikkel. Illetve mozgásnak,minden nap minimum 1 órát kint az udvaron,kötéláthajtás,cigánykerék,kézenállás,trambulinozás,illetve guggolások és felülések.Így nyárig mennyit fogyhatok?Köszönöm a válaszokat előre is! /L



2018. ápr. 3. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Ennyi adatból sajnos nem lehet megmondani, mennyit fogsz fogyni.

A napi háromszori étkezés elég tág fogalom, az is számít, hogy mit eszel és mennyit. Nem csak a napi étkezések mennyisége számít, hanem az ételek mennyisége is.

De ha pontosabban kíváncsi vagy, akkor vannak kalkulátorok, pl. kalóriabázis, ahová vezetheted, mennyit eszel, mennyit mozogsz (egyáltlán mennyi a kalóriaszükségleted, mennyit kell bevinned, ha fogyni akarsz stb), és az is megmondja - ha betartod az étkezést és mozgást - mennyit fogsz fogyni x idő alatt.

2018. ápr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1 kg zsír 9000 kcal, egy nap kb ha nem csinálsz semmit akkor 1500 kcalt égetsz el, ha sportolsz akkor add hozza az abból elégetet kalóriákat. Számold ki, hogy mennyi kalóriát eszel egy nap. És ebből megtudod.

Pl. tegyük fel hogy sprotrolsz minden nap egy picit, amivel elégetsz olyan 200 kcal-t, így minden nap kb összesen 1800kcal-t égetszl el.

Eszel 1400kcal-t, így 300 kcal minuszban vagy.

Júni elsejéig van 58 nap, és ha minden nap 300 kalória minusban vagy, az összesen 17.400 kalória minusz. Így elvileg 1.9 kilót kéne fogynod.

2018. ápr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
bocsánat utolsó,nem teljesen értettelek.Azt mondod,higy június elejéig fogyok 1 kilót és 9 dekát?vagy 19 kilót akartál írni?
2018. ápr. 3. 14:10
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Nem az uccsó vagyok, de az bizony csak 1,9 kiló. Két hónap alatt ne remélj 19 kiló fogyást.

De az 1500 alap kcal is csak egy kb. érték, pontosan akkor fogod tudni, ha bírod valami kalkulátorba az életkorod, a magasságod és a jelenlegi testsúlyodat.

Illetve a kcal égetés is függ ettől.

2018. ápr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
2es vagyok 1 kiló 9 dekára gondoltam, amúgy csak egy példa volt arra, hogy hogyan tudnád kiszámolni, hogy mennyit fogsz kb fogyni. Mert ahhoz, hogy ezt valaki meg tudja mondani neked, ahoz pontossan tudni kellene, hogy mennyit mozogsz egy nap, és hogy mennyit eszel.
2018. ápr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
furcsa,amikor beteg voltam,nem mozdultam ki az ágyból,és alig ettem akkor lefogytam 2 nap alatt 2 kgt...
2018. ápr. 3. 14:41
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
meg most látom, hogy elírtam.. 1800 helyett 1700-t akartam írni
2018. ápr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
2 nap alatt lehetetlenség lefogyni 2 kg-t, max. vizet vesztettél
2018. ápr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!