Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ételallergiások, ti hol...

Ételallergiások, ti hol vásároltok be?

Figyelt kérdés

Már régóta szenvedtünk mire kiderült, hogy tejfehérje, tejcukor és glutén érzékeny is vagyok. Eddig nem vittem túlzásba a diétás étkezést, de már arra a szintre jutottam, hogy semmit nem kéne ennem ami ezeket tartalmazza. Viszont ez nem olcsó dolog sajnos :/

Ti hova jártok bevásárolni? Spar, Tesco? Rossmann, DM? Esetleg valami bio üzlet? Vagy netes rendelés?

Egyenlőre még nem tapasztaltam ki melyik lenne a legolcsóbb megoldás.

Szerintetek hol éri meg vásárolni?



2018. ápr. 3. 17:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia bár én "csak" tejcukor érzékeny vagyok, de igazából mi bárhol vásárolunk, ahol van laktózmentes termék. Hogyha olyat eszel ami nem laktózmentes akkor van rá gyógyszer amit étkezés előtt beveszel (nekem rágótabletta és karamella íze van :D ), és akkor tünetmentes leszel. A gluténra azt tudom mondani hogy vegyetek gluténmentes terméket (mivel arra sajnos nincs gyógyszer). Sparban biztos hogy van de igazából a legtöbb élelmiszer boltban kapható. A tejfehérjéről sajnos nem sokat tudok..
2018. ápr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Érzékeny ugyan nem vagyok, de kerülöm alaktózt, a glutént, a cukrot és minimalizálok egy csomó mást (értve ez alatt, hogy pl. 10g-ot engedek gabonára, száraz hüvelyesre és krumplilisztre, ha komolyan gondolom a dolgot :) sok-sok időre ezt le is nulláztam, de most már mindig lazázok :D).

Plusz szegény vagyok jelenleg. Nem gond, annyi jó kis étel van. Zöldség, tojás (ha arra nem vagy érzékeny), hús (ez nálam nem játszik, de lehet venni jó áron normális dolgokat), a közel vagy teljesen laktózmentes sajt nem tudom, okoz-e gondot allergiásoknak, de ha igen, akkor is csak a nagyon érzékenyeknek... Gluténmentes gabonák (amik helyett én 1-2000 ft/kg-os cuccokat használok és mégsem drágult az étkezésem, mert nem ezeken élek, de aki rizst, zabot, kölest ehet, annak igazán olcsó az ilyesmi)...


A tejtermékek elhagyása igazából nem nehéz, de persze nem lehet helyettesíteni, ami kiesik, legalábbis nekem nem igazán sikerült, semmi nem hasonlít rájuk. De a szerepkört lehet hozni, én ma rizs-mandula áltejfölt ettem (majd igyekszem olcsósítani még, bár néha egy pici belefér), ami finom és feldobta a főzelékemet, bár nem hasonlít a tejfölre (bár emlékeztet rá, láttam már pocsékabb emulációkat is). De évekig nem ettem olyat, amibe tejföl kellett volna vagy egyszerűen tejföl nélkül ettem. A kelt tésztákat is kihagytam és kész. Annyi mindent ehetünk s ha valami NAGYON hiányzik, akkor lehet extra erőfeszítést beleölni a pótlására. Évek alatt azért rájöttem, hogy számomra bizonyos esetek reménytelenek. Még jó, hogy pl. a palacsinta sem tejet, sem glutént nem igényel, az tudna hiányozni, bár van az a piskótamennyiség, ami feledteti, s ahhoz pláne nem kell glutén :).

2018. ápr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!