Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire egészséges szénsavas...

Mennyire egészséges szénsavas vizet inni egész nap?

Figyelt kérdés

Már egy ideje csak félsavas (zöld) vizet iszok.

Egészséges hosszútávon szinte csak szénsavas vizet inni?

A szervezetnek jót tesz ez a sok szénsav?



2018. ápr. 4. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tesz jot neki hosszutavon. Neha ha ilyet iszol, nem lesz semmi bajod, de hosszutavon nem egeszseges. Az emberi szervezet szamara a legmegfelelobb a mentes viz.

A szensav puffadast, szelgorcsoket okozhat.

2018. ápr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Régen én is nagyon sok szénsavasat ittam, főleg cukormentes szénsavas üdítőket vagy ízesített szénsavas vizet. Én úgy tudom, nem ajánlott. Okozhat gyomorégést, bélgázokat, puffadást, stb, nézz utána interneten. Nekem konkrétan még a fogam is érzékenyebb volt a szénsavtól és gyakran égett a gyomrom tőle... plusz a sok büfi...

Amennyire emlékszem az enyhén szénsavas víz nem olyan rossz, de ezek a dolgok emberfüggőek is. Ha te ezt szereted inni és hosszabb idő után sem okoz problémát, akkor hajrá. Sokkal jobb, mint az üres kalóriákkal teletömött fanta, cola és társai. De figyelj oda, változik-e valami (pl felpuffadsz-e tőle, gyomorégés,...), ha csak bubisat iszol.

2018. ápr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eddig csak azt vettem észre, hogy nehezebben tudom oltani a szomjamat, illetve néha kiszáradtnak érzem magam és egyre jobban kívánom a csapvizet.

A sok szénsavas víz előidézhet olyat, amitől folyik az orrom?

2018. ápr. 4. 10:48
 4/5 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát szerintem azért egyél is valamit.
2018. ápr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!