Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem figyel ennyire...

Miért nem figyel ennyire néhány család arra, hogy mit eszik?

Figyelt kérdés
A boltban szoktam látni, hogy sok család 60-70 Ft-os kólákat vásárol, 100 Ft-os táblás csokit,rekesz számra a 80 Ft-os sört és közben cigire is jut pénz.Miért vesznek ennyi szemetet? Oké, nincsen pénzük, de akkor mnodjuk nem kólát iszik, hanem vizet, vagy mondjuk 10 sör helyett csak 3-at vesz, de abból jobbat. Nem értem cigire és italra mindig van pénz, normális ételre nem. Hozzátenném hogy a fagyasztott ételek sem olcsóbbak sokkal mnit a friss hús. 1 kiló akármilyen szójás fasírt 1000 Ft mnodjuk, 1 kiló csirkemell 1200 Ft. Miért nem figyelnek oda hogy minőségi táplálék kerüljön a gyerek elé?

2018. ápr. 6. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Hogy a csokiból vagy bármilyen édességböl az olcsót vagy drágát veszed meg, olyan mindegy. A cukor mindegyikben csak cukor marad, ugyanúgy káros.
2018. ápr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Mert tipikus magyar panelprolik
2018. ápr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Lehet lepontozni, de akkor is 😂
2018. ápr. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Mert nem tudnák megfizetni. És most ne gyere azzal hogy akkor inkább kevesebb kaját adjanak a gyereknek, mert lehet akármilyen bio ha üres marad a porontyok hasa, mert nem jut elég...
2018. ápr. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Mert erre van pénzük és igényük.

Szeretne kólát inni, az olcsóra van pénze. Azg meg ritgka hülye okoskodás, higy vegyen kevesebbet, de minőségit. Ha valaki naponta megiszik egy sort, akkor annak a 10 olcsó kell, nem a 3 draga.

De amúgy mimkouod hozza? Az o dolguk

2018. ápr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Mert 1 kg (lényegtelen, milyen) fasírttal jóllakik a (4-5 fös) család, 1 kg csirkemell meg max két embernek elég.
2018. ápr. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

A kóla, sör, cigi esetében pont nem állja meg a helyét, hogy nincs pénz és éhes marad a gyerek...

Egyszerűen az emberek zömét nem érdekli az egészsége, s ízlik neki a hitvány is, ennyi. Nálam kevesen élnek szegényebben, de én egészségtudatosan állok hozzá, szerencsére egy bizonyos szintig nem akadály a pénz. Nekem cigire nem jutna...


Vannak szegény családok, akik jó kis ételeket főznek, zöldségre, hüvelyesekre, krumplira, tésztára (ami szerintem kevésbé jó, de azért a legtöbbek számára nem vészes), olcsóbb állati fehérjeforrásokra alapozva. Nem agyonfeldolgozott és cukros, egészségtelen vackokat vesznek.


Én iható és olcsó sört veszek és 1-2 havonta megiszom egyet a párommal, ez a pont nálam rendben van. A töményekkel igényesebb vagyok, de azt ritkán iszom. Van víz, tea, kávé (luxuscikk, de valami kell. olcsó instant, de ízlik és mivel az is 100% kávé, nincs vele bajom).


A sör igazán csak ízlés dolga, nem? Ott mit tudnak olyan veszettül elrontani? A kólák is rosszak mind egy szálig, legalább olcsón veszik...

2018. ápr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!