Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Osztálykirándulásra milyen...

Osztálykirándulásra milyen egészséges ételeket vigyek?

Figyelt kérdés
Háromnapos osztálykirándulásra fogunk menni, de én már előre aggódom hogy hogy fogom megoldani az étkezést. Eleve nem ehetem a tejtermékeket és a tojást, ráadásul még az étkezésre is odafigyelek (nincs fehér liszt, felesleges cukrok, csipszek, stb.). Én a szafis termékekre gondoltam elsősorban, illetve ilyen energiagolyókra (olajos magvakból és datolyából, mert úgyis lemozogjuk). Szerintetek mit lenne még érdemes vinnem?

2018. ápr. 7. 18:14
 1/6 anonim válasza:
100%
Olajos magvakat mindenkepp, aszalt gyumolcsot, friss gyumolcsot( pl alna, banan, korte), teljes kiorlesu kenyerrel keszitett zoldseges, csirkemell sonkas szendvicst( ezt inkabb elso napra, h nehogy elromoljon)
2018. ápr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak az első napra tudsz betárazni, kivéve, ha a szálláson lesz hűtő. Vigyél fasírtot mondjuk. Bármilyen főtt kaját is vihetsz műanyag dobozban. De csak az első napra jók ezek, max. a gyümölcs áll el napokig hűtés nélkül. Hiába lesz már a szálláson hűtő, ha majdnem egy napig hűtés nélkül voltak az ételek, annak már annyi.

Majd esztek valamit egy mekiben, kajáldában, oszt csá. Ezt bele kell kalkulálni, hacsak nincs félpanzió a helyen, ahová mentek.

2018. ápr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tavaly kollégiumban voltunk, ott volt hűtő, de idén nem tudom hogy mi lesz
2018. ápr. 7. 20:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, mivel gondolom egész nap utazni fogtok, talán már este lesz, mire odaértek, addigra megromlana minden. Ezért csak annyi kaját vigyél magaddal, ami az 1. napra, az utazás napjára elég.
2018. ápr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet vinni ételt több napra, én kánikulában, fekete motorosdobozban is vittem és működött. A péksütik zöme eláll pár napig, egyes (száraz, füstölt) húskészítmények elállnak, konzerv, kekszek, némelyik zöldség és sokféle gyümölcs is OK... S persze szinte akármeddig eláll az olajos mag és az aszalt gyümölcs, nálam mindig van, ha sok időre megyek el itthonról, csak éppen az nem teljes értékű étel, csak kalóriát adó remek nasi.


Neked nem játszik, de aki eszik tojást, az azt is vihet, mert a főtt tojás héjában sokáig eláll hűtés nélkül is, ahogy a keménysajtokkal sem lehet gond. Nekem ezek jók, viszont én húst nem eszem...

2018. ápr. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Peksutik elállnak 2-3 napig, ugyanúgy a zöldségek, gyümölcsök is :) első napra vigyél szendvicset szerintem, aztán vihetsz pl halkonzervet, abonett, aszalt gyümölcsök, olajos magvak, szárított alma chips, zoldsegchipsek, puffasztott buzaszelet.
2018. ápr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!