Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 160 grammos diéta: nem fogok...

160 grammos diéta: nem fogok én ettől csak tovább hízni?

Figyelt kérdés

Már 2 éve semmilyen módszerrel nem tudok fogyni, hízni viszont persze marha könnyen... emellett más tüneteim is voltak, így végül elmentem endokrinológushoz. Biztos voltam benne, hogy pajzsmirigy-alulműködésem van, de a doki a laboreredményből azt állapította meg, hogy a pajzsmirigyem teljesen jól működik. :/ (Elég nagynevű doki, akihez baromi nehéz bekerülni, szóval lehet adni a szavára.) A terheléses cukorból viszont megállapította, hogy van egy kései inzulincsúcsom, és felírta a Galvus tablettát, meg a 160 grammos diétát.

Én viszont komolyan rettegek tőle, hogy ettől a diétától csak tovább fogok hízni! Kenyeret kell ennem reggel és este, amikor Isten tudja, mióta nem ettem már... Ráadásul kora reggel, amikor a reggelit kéne megennem, annyira nem vagyok még éhes, hogy ránézni se tudok kajára.

Kenyér helyett már régóta hamletet ettem, mindig is szerettem, töredéke a kalóriaértékének.

Tudom, hogy itt most a szénhidrát a lényeg, de a kalória sem elhanyagolható...

Bárkinek bármi tapasztalaton alapuló véleménye...? Előre is köszi!



2018. ápr. 20. 07:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
IR-rel, merckforminnal tartottam én is a 160g-os diétát, és fogytam 8 kilót, pedig előtte sem zabáltam. De itt most nem a hízás/fogyás a tét, hanem az, hogy ne legyél (ill. hogy minél később legyél diabéteszes. Ezt csakis egyenletes inzulinszinttel lehet elérni, amire ez a diéta tökéletes. Még egyszer hangsúlyozom, nem a fogyás a lényeg, ez egy picit komolyabb ügy. De olyanról még nem hallottam, h valaki emellett hízott volna.
2018. ápr. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen, igen, persze, tudom, hogy a diabétesz megelőzése a cél. Csak tudod, azért amikor az ember már évek óta nem bír fogyni, akkor az eléggé zavarja, és nem tud csak úgy nem foglalkozni ezzel a részével...

Megnyugtató, hogy nem tudni olyanról, aki hízott volna mellette, de valahogy mégsem érzem normálisnak, hogy magamba kéne erőltetnem 2 szelet sonkás kenyeret, amikor egy falatot sem bírok lenyelni... :/

2018. ápr. 20. 07:46
 3/15 anonim ***** válasza:
Pedig rá kell szoknod a reggelizésre, mert az anyagcserét legjobban az borítja meg, ha kihagyjuk. Aki nem reggelizik, az a "semmitől is" hízni tud. Amúgy azonos ch tartalommal ehetsz akár zabkását is, csak ne a bolti mindenféle ízűt vedd, hanem a legegyszerűbb zacskósat, és te főzd meg.
2018. ápr. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell a hízás miatt aggódnod, csak oda kell figyelni, hogy pontosan betartsd a diétát. Mindent bele kell számolni és odafigyelni, hogy mikor eszel lassú és gyors szénhidrátot. Ha nem vagy biztos az étrendben, kérheted dietetikus tanácsát. Én nem voltam túlsúlyos, de következetesen betartottam a diétát, és nagyon meglepődtem, hogy mennyit fogytam, pedig korábban az is erőfeszítésbe került, hogy tartani tudjam a súlyomat. Csak hangsúlyozni tudom, hogy nézz utána részletesen a lassú és gyors szénhidrátoknak (mikor mit lehet enni és melyik élelmiszer mit tartalmaz), mert különben az egész nem ér semmit. (pl. gondolom/remélem elmondták, hogy nem akármilyen kenyeret lehet enni reggelire)Meg kell érteni, hogy a kalóriaszámlálás működik az egyik embernél, de másoknál más tényezőket is figyelembe kell venni, nemcsak a fogyás, hanem az egészség megőrzése érdekében is.
2018. ápr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Persze, hogy tudom, hogy nem lehet akármilyen kenyér. :) Van mintaétrendem is.

Azzal nem vagyok előrébb, ha a kenyér helyett zabkását csinálok, csináltam amúgy már egy párszor, de csak még rosszabb, mert azt még kevésbé kívánom, mint a kenyeret...

Miért "hízik a semmitől is", aki nem reggelizik? Ha nem zabál napközben?

Amikor beérek a munkahelyemre, 9-10 között már megéhezem és elkezdem rágcsálni a Korpovit kekszet, meg szoktam enni egy natúr joghurtot (tízóraira szabad). De ez a reggel 7-8 közötti kötelező evés... nem bírom. Főleg, hogy eleve 8-kor kelek, mert hál'Istennek nagyon közel van hozzám a munkahelyem. Háromnegyed 9-kor indulok el, ennyi idő alatt egy kicsit sem érzek éhséget...

Nem tom, bajban vagyok.

2018. ápr. 20. 15:34
 6/15 anonim ***** válasza:
Azért, mert a késői reggelivel az alapanyagcseréjét belassítja, tárolósra állítja. Nyilván nem a semmitől hízik, csak ugyanannyi kajától akár fogyhatna is, ha jól osztaná el.
2018. ápr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
19%

Évtizedek óta nem reggelizek és az átlagosnál gyorsabb az anyagcserém (s igen nehezen hízom, genetika. mindennapos zabálás kell évi pár kilóhoz). Több napos koplalással lassul be az anyagcsere, napi egy evésnél például eszébe sem jut :) Ez nagyon elfogadott tény, rengetegen vizsgálták már, amennyire tudom, van róla sok cikk s persze sok tapasztalat, nagy tömegek nem reggeliznek és könnyen fogynak (a mázlisták, nekem a fogyáshoz több kell).


Nos, ami a kérdésedet illeti, kérdező, az a gond, hogy ez egészségügyi dolog, amibe én dehogyis merek belekontárkodni. Sajna az orvosok igen, pedig sokuk kicsit sem ért a táplálkozáshoz (a dietetikusok is tudnak cifrákat mondani). A 160 grammos diéta nekem olyannak tűnik, mint törésre a gipsz, válogatás nélkül felírják, az ember s annak egyedi esete már nem érdekli őket.


Én csak azt tudom, hogy sok cukorbeteg igen kevés szénhidrátot eszik (a kis töredékét a napi 160 grammnak) s ez nekik jó. Más cukorbetegeknek nem, mert ez azért egy komplikált dolog. De elég fura számomra, hogy akinek bármi van az inzulinjával, annak kötelező folyton cukrot tolni ilyen nagy mennyiségben.

Én tuti finoman kísérleteznék magamon, mivel 160 gramm szénhidráttól rosszul lennék és híznék (pedig egészséges vagyok, de a sok ch nem az én műfajom), de másoknak nem adhatok tanácsot, egy jó, a táplálkozáshoz értő, személyre szabott tanácsot adó szakember kellene vagy éppenséggel elgondolkodhatsz azon, hogy tartod magad az eddigi szénhidrátszintedhez. Nem tudom, azon hogyan érezted magad, mondtad-e az orvosnak, hogy te kevesebb ch-t eszel... Alapból az emberek kicsit vagy sokkal többet visznek be, nem tuti, hogy az orvosok gondolnak erre a fordított lehetőségre.

Mindenesetre a kötelező kenyérevést az én gyomrom se venné be, abban tökéletesen biztos vagyok, hogy nincs betegség vagy állapot, amikor muszáj kenyeret enni, mert az az egészség útja. Ez nonszensz. Szerintem itt is csak azért van az étrendben kenyér, mert a nagy tömegek nem fogadnák el, ha nem lenne benne. Az emberek zöme félig kenyéren s hasonlókon él.

Ha kéne több szénhidrát, akkor is inkább más forrásokból vinném be.


A reggelit is kitesztelném, kell-e. lehet, hogy fontos, ez egy érdekes kondíció, amiben lehetsz. Egészséges emberként én nem akarnám fellőni a vércukrot kora reggel, a te kondíciódhoz viszont nem értek. De ha a szervezeted tiltakozik, az azért egy jel, semmiképp nem fogadnám el vakon az orvos véleményét, ha szenvedek az új étrenden.


Bocs, hogy tapasztalatot nem írtam (csak a ketogén fórumok cukorbetegei ugrottak be az elején), az egyszem cukorbeteg rokonom is szereti a kenyeret...

2018. ápr. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Még valami, ha már a hízást kérdezted leginkább. 160g ch mellett elvileg simán fogyhat az ember, max. többet kell mozognia és sokkal nehezebb (nekem pl. nem ment nagy felesleggel sem, de én nem tudok kevés zsírt enni és amúgyis éhezem a szénhidráttól). A mozgás jó dolog, kalóriadeficitben mindenkinek muszáj lefogynia, az energiának valahonnan jönnie kell.
2018. ápr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 momoka 2002 ***** válasza:
Nekem is Ir-em van es nem fogyas hanem teherbeeses celjabol kezdtem "dietazni". Nekem is nehez volt a 160g-ost betartani,de kicsereltem a lisztjeimet teljeskiorlesure es amennyire lehetett a cukrot elhagytam,vagy massal potoltam.A fogyas latvanyos volt. Persze mindenkinek mas jon be.
2018. ápr. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

18:26-os, azért itt egy pár dolog szerintem nem tiszta a fejedben :)


"De elég fura számomra, hogy akinek bármi van az inzulinjával, annak kötelező folyton cukrot tolni ilyen nagy mennyiségben."


"Egészséges emberként én nem akarnám fellőni a vércukrot kora reggel, a te kondíciódhoz viszont nem értek."


"Szerintem itt is csak azért van az étrendben kenyér, mert a nagy tömegek nem fogadnák el, ha nem lenne benne. Az emberek zöme félig kenyéren s hasonlókon él."


Ezekből a mondataidból én arra gyanakszom, hogy te ezt a 160 gramm szénhidrátot egy nagy adag cukorral teszed egyenlővé. :)


Nincsen olyan inzulinproblémás ember, akinek "kötelező cukrot tolnia"! Éppenséggel nem szabad cukrot enniük. Van olyan napszak, amikor pl. tejcukrot, azaz laktózt fogyaszthatnak, de azt sem nagy mennyiségben.


A kötelező reggeli, amit én nem bírok leerőltetni, éppen arról szól, hogy NE ugorjon meg a vércukorszint, mert csakis lassan felszívódó szénhidrátot szabad enni. Viszont ezt kötelezően meg kell(ene) enni, azért, hogy ne is ZUHANJON le a vércukorszint. Érted? :)


A kenyeres mondatodon végképp jót mosolyogtam. :) Nem, egyáltalán nem erről szól a dolog. Teljes kiőrlésű kenyereket szabad csak ennünk, és nem azon van a hangsúly, hogy kenyér vagy más, hanem hogy ROST, és lassan felszívódó szénhidrát. A kenyér helyett, mint fentebb beszéltük is, lehet zabpelyhet, zabkorpát, meg más rostforrásokat is enni, nem azért szerepel a kenyér az IR-diétában, mert a magyar ember nem tud elszakadni tőle. :D :D


A doki nagyjából szemberöhögne, ha megkérdezném, hogy nem maradhatnék-e a korábban bevitt szénhidrátmennyiségemnél. Hiszen az egész diétának éppen az a lényege, hogy mostantól ennyit kell enni, nem többet és nem kevesebbet, csak nagyon szigorúan meghatározott alapanyagokból, szigorú arányba téve a lassú és a gyors szénhidrátokat. Szóval egy ilyen kérdés esetén a doki visszakérdezne, hogy tulképp minek jöttem ide és minek fizetek neki. :D


Azért én nagyon köszönöm, hogy próbáltál segíteni a véleményeddel :) de fontos, hogy tudd, hogy az IR-diéta nem arról szól, hogy napi 160 gramm akármilyen szénhidrátot kell összezabálnunk. :D

2018. ápr. 21. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!