Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire baj, ha nem tudok...

Mennyire baj, ha nem tudok "rendes" ételt ebédelni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, de próbálok viszonylag egészségesen étkezni. Az ebéddel vagyok gondban, mert ritkán tudok ételhordóban normális ételt vinni, ami nem romlik meg (pláne a mostani meleg időben), és aránylag ehető hidegen is. Általában 8-tól vagy 10-től vagyok bent 4-ig. Gyümölcsöt, zabkását vagy abonettes szendvicset szoktam vinni legtöbbször. Otthon eszek főtt ételt is, de az már inkább vacsora. Ez nagyon egészségtelen? Van cukorbeteg is a családban, nem szeretnék kockáztatni.

19/L



2018. ápr. 24. 18:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nincs baj, nem probléma, hogy este eszed a főtt ételt, csak a napod legyen megfelelő (pl. ne legyen fehérjehiányod azért, mert csak otthon eszel valamirevaló fehérjét, jó legyen a kalóriabevitel, egyél nyers zöldséget is, ilyesmik) . Van, aki csak este eszik és az sem egészségtelen, ha az adott ember jól működik vele.
2018. ápr. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát ezzel szerintem sokan vagyunk így, akik suliba járnak. Próbálj meg néha a sulid büféjében, vagy a környékén lévő kajaldákban enni. Vigyél magaddal szendvicset, gyümölcsöt, zöldséget. Ha van bolt a közelben, ott is vehetsz kaját, ne minden nap kakaós csigát instant kávéval (persze az is belefér néha), de pl én szoktam valami teljes kiőrlésű magos kifli szeruseget, és kefirt venni, vagy kis csomagolt sajtot, natúr joghurtot (én a poharat kefirt jobban szeretem, mint az ihatot, így szoktam vinni magammal kanalat). Vagy vannak ilyen csomagolt saláták is. Amúgy meg mozogj eleget :) az az egyik legfontosabb! Meg persze próbálj kevés cukrot, és magas GI indexű szénhidrátot fogyasztani. Hova jársz? :)
2018. ápr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!