Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen multivitamin&ásványiany...

Milyen multivitamin&ásványianyag tablettát érdemes szedni?

Figyelt kérdés
Folyamatosan, ami fedezi ezeket a szükségleteket?
2018. ápr. 25. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jutavit Multivitamin Immuner felnőtteknek filmtabletta 45x vagy a Supradyn is nagyon bevált nekem.
2018. ápr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én a DM das gesunde plus multivitaninjat szedem évek óta.
2018. ápr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Épn próbáltam a Jutavitot mega DM-et is olcsókat, de semmi sem volt benne. Eddig egyedül a Centrum hatását éreztem :(
2018. ápr. 26. 13:03
 4/11 Ignis Subdialis ***** válasza:

Olyan multivitamin tablettát érdemes egyedül szedni, amiben nincs ásványi anyag.

Ásványi anyagból meg mindet külön érdemes szedni, jól felszívódó formából, betartva a 2-3 óra távolságot, ahol szükséges.

Ásványi a-os multivitaminban szinte kizárólag rossz felszívódású vegyületek vannak és egymás felszívódását is akadályozzák. (ásványi anyagot pótolni nem egyszerű)

Érdemes probiotikumot is szedni az anyagok felszívódásának támogatására és általános roborálásra.

2018. ápr. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az ásványi anyagok pedig egymást segítik. Pont hogy geymással együtt kell beszedni őket. Külön megvenni úgysem tudod mind. Pár óra különbséggel, pedig estére sem szednéd be őket
2018. ápr. 27. 12:51
 6/11 Ignis Subdialis ***** válasza:

Aha, pl. a gyógyszer minősítésű magnéziumokban kiemelik, hogy a kalcium és a vas gátolja a felszívódásukat, idézem a hivatalos magneB6 betegtájékoztatót:

"Együttes alkalmazása nem ajánlott:

- foszfát-, kalcium-, valamint vas-tartalmú készítményekkel (ezek gátolják a magnézium felszívódását)"


A vitaminok azok, amik segítik egyes ásványi anyagok felszívódását, pl. a C-vitamin a vas, króm felszívódását, a B6 a magnéziumét, a D a magnéziumét, kalciumét is, E-vitamin a szelént (a vasat viszont gátolja)...


De nyugodtan higgy benne, hogy segítik egymást az ásványok, állítólag a hit is sokat számít a placebo-hatással...

2018. ápr. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell tulporogni ezt a témát. Úgysem fogsz kétóránként tablettakat bekapkodni. Én reggel és este veszek be vitaminokat, este is csak azért, mert magnéziumbol meg omega3-bol kettőt kell és akkor így elosztva jobb. Nekem bevált a DM vitaminjay évek óta azt szedem, és sokkal kevesebbet vagyok beteg. Mondjuk az utóbbi időben más vitamint is szedek, nem csak azt. De a fő hangsúly az egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozáson van, és a megfelelő minőségű, mennyiségű alvason, valamint mozgason.
2018. ápr. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

# 6/ Aha, pl. a gyógyszer minősítésű magnéziumokban kiemelik, hogy a kalcium és a vas gátolja a felszívódásukat, idézem a hivatalos magneB6 betegtájékoztatót: "


Mert a magne B6-ban olyan olcsó kötésben van a Mg, hogy szétesik nem megfelelő közegben. A normális kelát kötésű multivitaminok pl a Full spectrumban minden alkotó segíto egymást. Earl Mindell gyógyszerész Vitamin bibliáját olvasd el. Ekkora hülyeséget istenem, hogy egymást kioltják a vitaminok meg ásványi anyagok. Úgy alakult ki az evolúcióval, hogy minden optimálisan szívódjon fel együtt. A multivitamin tablettákban is együtt van benne


Persze, ha te szervetlen veasat eszel az tönkreteszi a Mg-ot pl...

Nem ilyen béna terméket kell szedni, minr magbeB6

2018. máj. 4. 09:04
 9/11 Ignis Subdialis ***** válasza:
90%

Úgy látom, Te vagy a multivitamin-gyártók álma, aki a tudománynak bemutatva vallásos áhítattal hiszed, amit a reklámban hallasz.


"olcsó kötés" - szerinted ismer ilyet a kémia?

A magneB6-ban lévő magnézium-laktát egy szerves ionos kötésben lévő magnéziumvegyület, nem olcsó vagy drága...

A magnéziumionnak ugyan mindegy, hogy hol esik szét a molekula, az a lényeg, hogy a szétesés legkésőbb a vékonybélben bekövetkezzen, mert a magnézium a belekből szívódik fel. Ezért nem szívódik fel a magnézium-oxid, mert kovalens kötés van a Mg és O között, ami sokkal erősebb és nem nagyon kezdi ki az emésztés.


Kelát formuláról meg olyan ásványi anyagok esetében van értelme beszélni, amik nem szívódnak fel jól - pl. a vas. Mert a magnézium nagyon is jól felszívódik az átlag szerves kötésekből, mint magnézium-laktát, -orotát, -glükonát, -citrát stb. Az első kettőből 100% körüli a magnézium felszívódása, ez fokozhatatlan, semmilyen többletet nem ad a kelát... (Az ártöbbletet leszámítva.) Más kérdés, hogy ha az embernek fontos a pénztárcája, akkor nem magneB6-ot szed, hanem megkeresi az ugyanilyen hatóanyagú nem reklámozott termékeket, amik feleannyiba kerülnek.


Sokat elmond, ha Te a Centrum hatását "érezted", miután pontosan tele van tolva szervetlen ásványi sókkal (dikalcium-foszfát, magnézium-oxid, cink-oxid, mangán-szulfát, nátrium-szelenát...). Ilyen multivitaminból ezerfélét találsz, hát hajrá!

Nekem, hidd el, teljesen mindegy, hogy milyen placebóval tömöd magad.


Csak tudod, az emberek többnyire azért tesznek itt fel kérdéseket, hogy információkat szerezzenek, tájékozottabbá váljanak. Általában nyitottak a tudományos adatokra és felhasználják azokat a döntéseiknél. Elnézést, hogy ugyanezt feltételeztem Rólad. Nem is értem, hogy mire vagy kíváncsi, ha a kérdésedre annyira pontosan tudod a választ.

2018. máj. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ignis Subdialis úgy beszélsz a vitaminokról, sókról mintha egészségtelen lehúzás lenne :xD


Vannak olcsó technológiával előállítható kötésben sók, pl cink-oxid. Ennek nem szívódik fel csak 2%-a, ahogy a Fe-oxidból is sőt utóbbi tönkreteszi az E vitamint. Viszont, ha minőségi pl kelát kötésben vannak a sók, akkor felszívódnak 98%-ban a cink és vas is és nem károsítja a többi vitamint sem. Csak olvasni kellene róla tudnád te is. A vitaminokat, sókat együtt kell beszedni, akkor fejtik ki jobban a hatásukat. Ha nem olcsó kötésben lesznek.

2018. jún. 6. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!