Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mandulaműtét után meddig kell...

Mandulaműtét után meddig kell pépes dolgokat enni?

Figyelt kérdés

Tejet pl. ihatok? Mert valahol azt írják, hogy nem tanácsos, máshol meg azt, hogy lehet. Vagy teát (pl. bojtorján)?

Azt mondták nem ehetek gyümölcsöset, de ettem egy ilyen almás pépet, de nem éreztem belőle semmit, szóval nem marta. Más gondot ez ugye elvileg nem jelent?


És orálozni mikor lehet utána?



2018. ápr. 26. 15:58
 1/1 anonim válasza:
Attol függ milyen érzékeny a mandula helyén lévő hegg. Egy hétig minimum pépes ételeket ehetsz csak könnyű legyen és ne legyen semmi túl forró se túl hideg. Tejet is ihatsz de csak langyosan. Ügyelj arra, hogy ne egyél csípős dolgokat vagy ojan ételeket amik nehezek, ne zabáld túl magad és ne egyél össze vissza mert ezek hányáshoz vezethetnek ami elég nagy kárt tehet a heggben a torkodban. Egy hét után, ha már naggyárból begyógyúlt a hegg már ehetsz más dolgokat is amik nem sértik fel a hegget. Ha meg már teljesen begyógyult akkor már szinte bármit ehétsz. Max egy kicsit érzékenyebb lesz még egy hétig ami azt jelenti, hogy kicsit fájni fog. Kb ennyi. Egyébként nekem is hamarosan ki fogják venni a mandulámat ezért a doki naggyából ezeket mondta nekem is. Gyogyulást:)
2018. máj. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!