Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha magamat hánytattam, az...

Ha magamat hánytattam, az mennyivel és miben van más hatással a szervezetemre, mintha egy vírus, gyomorrontás vagy másnaposság, stb miatt “természetes módon” hánytam volna?

Figyelt kérdés
Tudom, nem szabad, hülyeség volt és nem tervezek többet ilyet csinálni, nem vagyok bulimiás vagy ilyesmi és nem is szeretnék elindulni ezen az úton.

2018. máj. 8. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
D az vagy
2018. máj. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha "természetes" úton hánysz,annak oka van,nem hiába reagál úgy a szervezet pl vírus,méreganyag emősztőrendszeri problémák lehetnek az okai. Ha magad hánytatod a gyomrod be tudta volna fogadni az ételt. Bolondágot csináltál ez így van.
2018. máj. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 Nem, nem vagyok. Nem fogom rendszeresen csinálni és nem is volt olyan durva falásrohamom, mint bulimiásoknak szokott. Anorexiás sem lesz valaki attól, hogy egy napig nem evett.
2018. máj. 8. 14:41
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Akkor miért csináltad?
2018. máj. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Fogyókúrázom, és ezen a héten már másodszor kissé elszaladt velem a ló (gondolom lelki okok miatt, hajlamos vagyok kajával vigasztalni magam), és bűntudatom volt. De mint mondtam, belátom, hogy nem kellett volna ezt csinálnom, és többé nem is fogom, egyszeri alkalom volt.
2018. máj. 9. 02:08
 6/7 anonim ***** válasza:
4%

De, az leszel. Egy hánytatással indul mindenkinél, és "többet nem csinálja" senki... aha.


Keress már most! pszichológust, és fogorvost, aki a gyógyulásod után rendbeteszi a fogaidat.


Amint egyszer eljön a pont, hogy meg KELL hánytatnod magad falásroham után, és meg is teszed, na ONNANTÓL vagy bulimiás, hiába bizonygatod, hogy nem.

2018. máj. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ettől az egy alkalomtól nem lesz maradandó bajod.

Ugyanaz van mint a "rendes hányásnál", illetve még pluszban megerőlteted a szervezeted, mert kényszeríted magad; elpattanhatnak kisebb erek, ilyesmi.

Viszont valóban vigyázni kell, egy fogyókúra tényleg nagyon könnyen átcsaphat étkezési zavarba, úgy hogy szinte észre sem veszed.

Tényleg felejtsd el ezt a mentalitást, ne legyen bűntudatod...attól mert néha kicsit túleszed magad, nem fog semmi sem történni, legfeljebb lelassul egy kicsit a fogyás. Nem szabad rástresszelni a fogyókúrára.

De azért nem kell rögtön pszichiáterhez küldeni a kérdezőt.

Megbántad, ne is csinálj többet ilyet...ennyi.

Alkalmilag sem elfogadható. Ez nem "megoldás", nem "fogyókúrás eszköz", hanem beteges dolog...ami függővé teszi az embert.

Hosszútávon nagyon megterhel az önhánytatás, mind fizikailag, mind lelkileg. Komoly egészségügyi problémákat okozhat.

2018. máj. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!