Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Utálok enni és tehernek...

Utálok enni és tehernek érzem, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Az az érdekes, hogy sovány vagyok, de a hasam akkora, mintha a 4. hónapban lennék, nagy hájas (én annak látom, de valóban nem arányos a vékony végtagjaimhoz).

Az evés nekem olyan, mintha a sivatagban lennék ablakok nélkül és naponta 5x ki kellene takarítanom a házat, hogy már megint por van.

Evés is ilyen. Pár órája ettem, már megint ennem kell, és ezt naponta 5x végig kell szenvednem...

Ára se tetszik. 500 Ft-ért megebédelek, addig ennyi pénzért pólót veszek 5 évre és nem 3 órára...

Nagyon sokszor inkább éhezek 10 órán át vagy több, mert nincs semmi olyan itthon, amitől ne undorodnék.

Azt tudni kell, hogy nem dolgozom és a szüleimnél vagyok még, ők pedig nem etetnek. De ez egy ördögi kör, mert ha nem eszem, még is hogyan készüljek fel egy interjúra? Hogyan koncentráljak és hogyan mozduljak ki, ha 0 energiám, 0 türelmem van, mert üres a hasam?

Ha lenne itthon rendesen kaja, akkor megenném, oké, de soha nem szeretném meg magát az ételt és az evést sem. Mindig is utáltam.

Mit tegyek? Segítsetek! :-(

23/N



2018. máj. 10. 18:19
 1/5 A kérdező kommentje:
* nem etetnek, arra gondolok, hogy nincs itthon semmi kaja. Se pékáru sokszor, se tej, se tojás, se semmi alap. Nagyon ritkán van valami kis alap dolog, 1-2 hetente 1x.
2018. máj. 10. 18:21
 2/5 A kérdező kommentje:

Egy csomó mindent nem tudok megvenni, mert nincs miből, pedig fontos dolgok lennének. Sajnos mindennek az alapja az evés... :(

Valaki lásson már el jó tanácsokkal, mert már nem bírom!

Ez egy hosszú évek óta fenn álló probléma...

2018. máj. 10. 18:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Hajajj, ez egy elég komoly probléma lehet nálad :( Én néha főzni, mosogatni nem akarok s a tápanyagbevitel megszervezése fáraszt, szerencsére enni szeretek...

Az a helyzet, hogy nincs mit tenni, MUSZÁJ enned. Ha csak nincs kedved, de tudsz enni, ha kell, akkor elintézheted napi félórából is, mint én, ha nem élvezkedem az evéssel, nem kell pár óránként enni, az engem is irritálna.


Viszont az, hogy nincs otthon mit enned, olyan probléma, amivel igazán nem tudok mit kezdeni :( De ha van 500 forintod ebédre, nos, abból össze lehet hozni egy kissé aszkéta, de működő napi étkezést is, saját főzéssel...

2018. máj. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A szüleiddel nem lehetne megbeszélni, hogy vásároljanak be és főzzenek neked, amíg nincs munkád? Esetleg később letörleszted a fizudból? Olcsóbb és jó esetben egészségesebb is lenne, mint valahol menüzni, meg pékségben reggelizni.

Ha a végtagjaid vékonyak, a hasad pedig nagy, akkor egyrészt nincs rajtad izom (nem ártana mozogni), másrészt ebből is látszik, hogy egészségtelenül táplálkozol. Ha nem viszed be a szükséges vitaminokat, fehérjét, egyéb fontos tápanyagokat, az is belejátszik abba, hogy nincs energiád, türelmed, nem tudsz koncentrálni. Így nehéz lesz állást találni, és meg is tartani. Szedd össze magad, és kérj segítséget a szüleidtől. Neked most nem pólókra van szükséged, hanem minőségi táplálékra, minél előbb, annál jobb. Az evéshez pedig majd megjön a kedved, ha jobban leszel (mert sanszos, hogy vitaminhiányod van, pl. B).

2018. máj. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Húúúúú.....

Ez elég komoly probléma!

Menj el valami pszichiáterhez! Ez tuti! Ha nagy a hasad, ha nem enned kell! Lehet, hogy amúgy csak te látod így!

2018. júl. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!