Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ennek köszönhető a feleslegem?

Ennek köszönhető a feleslegem?

Figyelt kérdés

Na, mivel van egy eszem, rájöttem, hogy valami nagyon nincs rendben a táplálkozási szokásaimmal. Reggel felkelek, konkrétan semmit sem eszem 10 óráig, de legtöbbször akkor sem, majd 1 óra körül ebédelek a suliban, utána fél 5-ig szintén nem eszek, és fél ötkor dugig zabálom magam mindenféle cukorral, szénhidráttal, telített zsírokkal, olyan ételekkel, amiben magas szintű energia található. Általában ilyenek kerülnek ilyenkor a szervezetembe: fehér kenyér, gyümölcsök, tészta, margarin, (nyilván kenyéren) ami önmagában is rohadtul egészségtelen, meg minden sz@rral. Este felé kb. két órával az alvás után eszek egy gyümölcsös joghurtot, ami szintén nem egészséges, elvileg csak a natúr joghurt az. Tizenegy, vagy fél 12 körül alszok el,és háromnegyed 7 körül kelek fel. A derekamnál van úszógumi, ami ruhában nem látszik. A combom nem ér össze, eléggé izmos combom van, ami látszik eléggé. Inkább hasra vagyok hajlamos hízni, és van úszógumim bőven, széles a derekam a zsírtól. 143 cm vagyok, és 35 kg. A szüleim pocakos típusúak, tőlük is örökölhettem, de gondolom rásegítettem a feleslegem kialakulására. Egy percig sem gondolkodtam léböjtkúrán, koplaláson, de szeretnék vékony lenni normális körülmények között, és nyilván egészséges. Mennyire egészségtelen a jelenlegi életmódom. mit ajánl az,aki ért ehhez?

13/L



2018. máj. 12. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
A 143 cm és 35 kg mióta felesleg? A fejedben nincs rendben valami, nem a kajálással. Élvezd az életet, játssz, sportolj, mozogj, flörtölj a pasikkal, és ne foglalkozz ilyenekkel gyerekként.
2018. máj. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ember meg nem mondja neked, mi az egészséges, erről a különböző csoportoknak gyökeresen más a véleményük és cikkekkel is alátámasztják...

Azért valami mondható, persze, de az, hogy a gabona egészségtelen, szerintem nem... A sok tömény cukor tényleg nem az, de a gyümölcs ember- és mennyiségfüggő, alapvetően nincs vele gond.


Felesleged, ha van (bevallom, ilyen kis magassághoz lövésem sincs, 13 évesen mi szokott lenni a jó súly, de persze testalkat, izomtömeg is belejátszik), az mindenképpen a kalóriaegyenleged miatt van. Bármilyen jó étrenden meg lehet hízni, mennyiség kérdése. Neked, ha van is, nyilván még csak picurka felesleged lehet, de való igaz, hogy egy ponton elég zavaró tud lenni.


A napi elosztás egyéni, de ha kiéhezel, akkor rosszul osztod el az ételmennyiségedet.

Ha tudod, hogy rossz ételeket eszel, változtass, amennyire tudsz. A kis lépés is jó, ha a megfelelő irányba megy. S persze mozogni is kell.

Magas szintű energia :D Inkább nagy a kalóriasűrűségük, de az nem baj. Én a kenyeret nem tartom kalóriadúsnak, én jóval sűrűbbeket eszem, de ez még nem baj s nem okoz automatikusan túlevést egy enni szeretőnél sem (sőt, jobbára tömény ételekkel tudok csak fogyni s nem vagyok ezzel egyedül). A fő, hogy megfelelő tápanyagbeviteled legyen s jól érezd magad a saját, jó esetben személyre szabott (nem feltétlenül tervezett meg ilyenek, csak a szervezetedre figyelés által jóra kialakított) étrendeden.

2018. máj. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A másodiknak köszi. Az elsőnek: nem azt mondtam, hogy rohadt dagi vagyok, csak azt, hogy kifejezetten zavar az úszógumim. A zsírnak (hájnak) nincs túl nagy tömege, az izom már annál nehezebb
2018. máj. 12. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!