Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elkezdtem diétázni mire...

Janoma12 kérdése:

Elkezdtem diétázni mire figyeljek mit ehetek és mivel bánjak óvatosan milyen sportokat javasoltok?

Figyelt kérdés

2018. máj. 22. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Fehér kenyér/zsemle helyett barna, csoki-csipsz-ilyesmik helyett gyümölcs, cukros üdítő helyett víz, turmix vagy frissen facsart gyümölcslé. Ehetsz édességet, pl sütit is, de mértékkel! Kocogj vagy bicózz, piláteszezz, és légy türelmes :) Napi egy óra mozgás legyen meg. Figyelj arra is, hogy ne legyen egyhangú a táplálkozásod, reggelire mondjuk egyél (cukrozatlan, esetleg gyümölccsel ízesített) zabkását vagy tojást, és egyél főtt kaját is, mondjuk halat/szárnyast, pl bulgurral vagy rizzsel, meg sok zöldséget hozzá.
2018. máj. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezzel már sokakat idegesítettem, de ez az igazság: ez egyedi. Nekem pl. a szénhidrátokkal kell vigyáznom ilyenkor, plusz azzal, hogy ne szálljon el a fehérje és a zsír sem...

Kevés mindenkire igaz pont van, de azért a cukor minimalizálása nem rossz ötlet. S a szénhidrát- ÉS zsírdús ételek is kerülendők, ha egy mód van rá, amennyire tudom. Pont olyannal élek, aki nem tud máshogy enni, ilyen is van, de jobb, ha a zsír és a szénhidrát közül az egyik az uralkodó.

Speciel én melegen ajánlom a tiszta étkezést, de anélkül is lehet fogyni, persze.


Akármilyen sport OK, amit szeretsz és sérülésveszély nélkül tudsz végezni. Nem ártana tudni, mekkora a felesleged, mivel igen nagynál kiesik a futás, az ugrálós sportok, inkább az úszás, biciklizés, séta ajánlatos.

A kedvenc, mindenre kiterjedő kombóm: erősítő edzés (hogy megmaradjanak az izmaid, kezdőként még fejlődhetnek is kissé. plusz kalóriát éget, nemcsak az edzés miatt, az nem olyan sok, hanem mert jót tesz az anyagcserének), kardió (keringési rendszer, sok kalóriát éget időegységenként), aerob (mert az embernek szerintem sok mozgás kell, amúgyis szeretek sétálni - van, akinek ez adja messze a legtöbb mozgás általi kalóriaégetést, mert sok kardiót nem bír vagy nem szeret. én pl. ha nagyon odateszem magam, futok 2 percet, de simán gyaloglok órákat).

2018. máj. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Semmi liszt amiben glutén van, és semmi répacukor.

Az eredmény: szép bőr, szép haj, szép köröm, ideális súly, vérnyomás normalizálódás.

És még tiszta víz és mozgás, jó levegő.

(jóga, csikung is sokat segíthet. :)

2018. máj. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!