Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Állandóan éhes vagyok, mit...

Állandóan éhes vagyok, mit tehetnék? Szeretnék lefogyni.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Régebben sikerült lefogynom, de az utóbbi időben sajnos sokkal többet visszaszedtem. Szeretnék újra lefogyni, de állandóan éhes vagyok. Esetleg tudnátok tanácsokat adni?

Nem áll szándékomban nagyon gyorsan lefogyni. Olyan 20-25 kg-ot szeretnék leadni, 1-1,5 év alatt.


Kérlek ne gyertek azonnal a sporttal! Tényleg ne, nagyon hálás lennék érte. Jógázom és néha táncolok, legyen ennyi elég. Bár ha tudtok nem aerob, egyéb kifulladós mozgásformát ajánlani, akkor szívesen elolvasom a tanácsaitokat.



2018. máj. 27. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben járok

Én komolyan veszem, eddig összeírtam az összes fogyási kísérletemet és sikereimet részletesen, módszert, sikeret stb.

Aztán a betegségeimet, és hogy milyen étrenddel tudnám támogatni őket illetve mit kellene kerüljek. Jelenleg 28 oldalnál tartok, de még nem végeztem, összeszedem az infót.

Tervezek majd egy orvosi kivizsgálást is.

Anyukám IR-es, és ő szerinte akár egy hónap alatt is le lehet dobni megfelelő kezelés mellett a plusz kilókat. Nos én ezt nem osztom, de lehet benne valami.

Előbb én kivizsgáltatnám magam, de nem elég, ha csak az orvosokra vársz.

Sok sikert, szívből remélem, hogy hozzáadtam valamit a jövőbeli sikereidhez.

2018. máj. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, hogy kerestem magamnak facebook csoportokat, sporttal és pozitív gondolkodással kapcsolatban. Nagyon jó látni amikor ezek a posztok jönnek szembe naponta a negatívak helyett.
2018. máj. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

"Jógázom és néha táncolok, legyen ennyi elég."

Akkor mondogasd gyakran, hogy le akarok fogyni. Legyen ennyi elég.

2018. máj. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor annak a táncnak nagyon gyakorinak és intenzívnek kell lennie ahhoz, hogy 1,5 év alatt lefogyj.
2018. máj. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Elméletileg elég, már fogytam le ennyi idő alatt ennyit, kb. ugyanennyi mozgással. Azt szeretném tudni, hogy a szervezet képes-e ezt újra megcsinálni...

Kérlek ne térjünk el nagyon a témától, a táplálkozás kategóriában tettem fel a kérdésemet, és külön kértelek titeket, hogy ne a mozgás legyen a fő téma.

2018. máj. 27. 14:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Sokszor egyél keveset, szóval ne az legyen, hogy a nap végén jól megtömöd magad. Kerüld a cukros üdítőket, az édességet. Néha belefér egy kis csoki, de abból se egyszerre egyél meg egy táblával. Igyál sok vizet (1,5-2 l), mozogj annyiszor, amennyiszer tudsz és ahogy jólesik. Ha naponta tudnál mozogni 2-3 órát (lehet közben pihenni), az már jó lenne.
2018. máj. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6

Nagyon köszönöm, hasznos tanácsok!!

2018. máj. 27. 15:49
 8/12 anonim ***** válasza:

Ennyi mozgással is lazán lefogyhatsz, én a fogyásom zömét mozgás és gond nélkül értem el, ami nyilván nem ideális, de nem tudtam rávenni magam elég sétára, ami nálam a legfőbb mozgás (teljesen rendben van az is, kardió pl. nem kell, bár a keringési rendszernek jó, az erősítő pedig vigyáz az izmokra, de fogyni ezek nélkül is lehet).

De nem is regélek erről többet, hisz nem ez volt a kérdésed.


A táplálkozás a fő rész, viszont nem tudhatom, a te egyéni esetedben mi jön be. Mert pl. nekem az kell, hogy minél kevesebbszer egyek egy nap, különben csak éhezek. De van, akinek a kis étkezések passzolnak. Ugyanígy a makrók és a konkrét ételek is változatosak az emberek ideális fogyási módszerében, nem mindenki ugyanattól lakik jól s érzi jól magát.


Mivel az utóbbi időben híztál, valami nem OK az étrendedben vagy csak túl sokat eszel lelki okokból vagy efféle. Nem tudhatom, mi a gond, de egy életmódváltás jó lenne. Olyan étrenden legyél, ami eléggé tápanyagdús, egészséges és jól érzed magad vele. Főleg edzés előtt szokott számítani a táplálkozás, sokan pl. 1-2 órával előtte szeretnek enni egy kis szénhidrátdús ételt, sokunk pedig éhgyomorra szeret edzeni, mert akkor a legenergikusabb. Ez nagyon egyéni, csináld úgy, ahogy neked jó.

Az időzítés is fontos lehet, van olyan, hogy valakinek nagyon fontos egy vagy több étkezés s annak időpontja (nekem ez az ebéd, 3-kor szükségem van egy alapos étkezésre), amit nem jó figyelmen kívül hagyni, mert kiéhezve sokan jóval többet eszünk s nem is érezzük magunkat jól.


Miket eszel és mennyit, hogy éhes vagy? Én igazán nehezen lakom jól, évekig stagnáltam emiatt (de már a nagy fogyásom után, az utolsó kb. 10 kilóval, addig könnyebben ment, mindössze szénhidrátszegényen kellett ennem, ami amúgyis sokkal élvezetesebb és jólesőbb számomra. a szénhidrátcsökkentés sokaknak beválik, de nem mindenkinek), de ha jól csinálom, akkor élvezetesen és általában jóllakottan, de semmiképpen nem éhségtől szenvedve tudok fogyni. Igaz, ehhez kicsit extrém étkezéselosztás kell, de ha egészséges és jó nekem, akkor nem érdekel mások hitrendszere a Helyes Fogyásról. Hiszek benne, hogy jóformán minden egészséges emberhez van viszonylag kellemes, könnyű fogyási módszer. Némi fegyelem akkor is kell, de azért nem mindegy, hogy végig kell éheznünk a napot vagy nem enni a tortából, amikor nem is vagyunk éhesek...


A legtöbb embert a fehérje laktatja jól. Sokaknak számít a térfogat és a rost, ezek metszete pl. egy csomó zöldség... A maradékot ki-ki töltse meg azzal, ami neki megfelelő, persze a tápanyagbevitelre ügyelve. Akit nem laktat egy halom rizs, az talán ne azt egye köretnek, mert elszáll a kalóriákkal. Ha 1 kiló gyümölcstől csak éhes leszel, ne ez legyen a délutáni nasid. S mondhatok még ilyen triviális dolgokat.

Ha neked a zsíros étrend jó, laktató, energiát adó, élj úgy, kevés szénhidráttal. Persze a zsírral is vigyázni kell (már akinek), de ez már csak ilyen. Nekem mindhárom makróra nagyon ügyelnem kell, nehogy elszálljon, de ha életmódot váltasz és gyakorlod, akár fogysz, akár nem, egyre jobban megszokod s egyre könnyebb lesz, feltéve, hogy jó, testhezálló az életmód s nem valami magadra erőszakolt, nem megfelelő.


Nehéz általánosan tanácsokat adni, az alapokat ki is hagytam, nyilván tudod, nem? Miszerint minimalizáld a cukrot, főleg cukros italokat ne igyál, szerintem a feldolgozott ételek minimalizálása is jó dolog, támogatom a tiszta étkezést... De a nagyon durva tiltólistákat csak ritkán. Akinek fekszik, nyugodtan, de a fogyáshoz nem kell mindenfélét kihagynod hónapokra. A mennyiség igen fontos.

2018. máj. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon köszönöm! Rendkívül hasznos dolgokat írtál, igyekszem megfogadni a tanácsaidat. Megerősítettél abban, hogy meg lehet csinálni, köszönöm :)


Általában akkor nehéz, ha nem vagyok lefoglalva vagy egyedül vagyok. Ilyenkor többet eszem, sajnos. Igyekszem elkerülni mostanában ezeket a helyzeteket, de még így is előfordult egy-két falásroham, amikor kenyeret eszem, ami nagy mennyiségben nem túl jó...

2018. máj. 27. 16:07
 10/12 anonim ***** válasza:
Minden kaját 2 pohár vízzel kezdjél.
2018. máj. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!