Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízáshoz tippek teljesen...

Hízáshoz tippek teljesen laikusnak (nem kondiba járással )?

Figyelt kérdés

Üdv !


Semmi problémám a fizikumommal szabad időmbe sokat túrázok (30 km környékieket is sokszor ) illetve fizikai munkát végzek 1 éve ahol ugyszint semmi probléma az egész napos hajtással véséssel vagy hogy nem birom el a nagy hiltit stb, én boldog is vagyok ezzel szóval nem nem akarok konditerembe járni . Viszont amióta 1 éve aktívan egész fizikai munkát végzek, sokszor megeröltető mozgást, 1 év alatt ledobtam magamról 3 kilót ami nem kellemes mivel majd 190 centi vagyok és alúlról karcolom a 70 kilót . Na és a problémám hogy azért ezt én így érősen természet ellenesnek érzem és hogy mit tegyek ? Elég változatosan étkezek és csapongó 20 éves életet élek szóval nem fogok minden reggel pontban 8-kor reggelizni stb :D maga egy nap elég sokszor eszem regeli meló elött melóba rendesen van időnk megebédelni (mindig főt kaját eszem mivel van céges mikrónk, szegénykém ) haza érek ott is sokszor főt kaja azt még ugy lefekvésig 2x azért szoktam enni . Világ életemben a szellő elfujt kinézetű gyerek voltam szóval csodákat nem várok de szeretnék azért ehhez a magasághoz egy 75-80 kilo lenni ami azért már emberinek mondható . Szóval a kérdésem hogy mit tegyek ? segíthet ezen valami vitamin vagy táplálék kiegészítő mert mit tudom én csak valamiből nem jutottak be eleget azt azért ? Viszont ha ezt csak valami edzés tervel tudom elérni akkor inkább elengedem mert nekem 8-10 óra fizikai meló után elég erősen elfáradva semmi kedvem még bármilyen gyakorlatra főleg hogy az akarat sincsen meg mivel teljesen megvagyok elégedve a fizikai erőmmelmivel korosztályom nagyrésze egy lépcsőn nem tud felmenni illetve bármit cipelünk a nálam sokkalta nagyobb emberek is sokszor hamarabb kidölnek (nem mind de azért bőven vannak ugyhogy semmi okom és akaratom nincs kondiba járni ) Ezt pedig azért emeltem ki enyire mert neten bármennyire olvasok utánna mind csak ezt írja hogy más étrend és edzés edzés de nekem erre nincs energiám .


Előre is köszönöm szépen a kulturált válaszokat !



2018. máj. 29. 21:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy tápanyagprobléma lenne, egyszerűen nem eszel eleget ahhoz, hogy nőjön a súlyod. Nem kell semmi speckó, de többet kell enned. Viszont ha trükkös a genetikád, átkozottul nehéz lesz zsírt felszedni.

Az edzés azért lenne jó ötlet, már ha az igazán sok evés nem válik be, mivel azzal nem sokat tud tenni a genetikád, kalóriaplusz és megfelelő edzés és pihenés mellett muszáj jönnie a tömegnek. Másrészt nagyon kevés izmod lehet ilyen számokkal. De OK, ha nem akarsz többet, jogod van hozzá.


Nem számít, hogy hányszor eszel, hanem hogy összességében mennyit. Sokan napi sok evéssel fogyóznak. Mások pedig napi egy evéssel tömegelnek 4000 kcallal.

De ha duplaannyit is eszel, mint más, lehet, hogy még többet használsz. Fizikai munka, magasság... Ha még az anyagcseréd is gyors, akkor meglepően sok étel kellhet.

2018. máj. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!