Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nap 3 liter víz elfogyasztását...

Nap 3 liter víz elfogyasztásától lehet vízmérgezésem?

Figyelt kérdés
Ismerős mondta, hogy nem aszbad ennyit inni naponta, mert felhígul a vérem, é s kórházba kerülök. Ez igaz? vagy hülyeség?

2018. máj. 31. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
3 litertől biztos, hogy nem.
2018. máj. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ismerősöd ki ? A tag ostoba , hőség van a test párolog és 3 lityi laza átlag . Azt érdemes tudni a riogatások ellenére az indokolatlan többletet a sóból fehérjéből zsírból cukorból alkoholból visszük be a testbe . Míg a vízből nyers rostokból nyomelemből enzimekből negatív a bevitel ...
2018. máj. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Hülyeség. Valóban létezik vízmérgezés, de a víz LD50 mennyisége 6 liter, nem 3, és az is akkor számít, ha egy ültő helyedben iszol meg annyit. (Az LD50 azt jelenti, hogy ekkora mennyiség elfogyasztása a tesztalanyok 50%-ánál halált okoz, tehát még ez sem biztos, hogy megöl.) Igaz, napi 3 liter vízre tényleg nemigen van szükség, 1-1,5 liter bőven elég.
2018. máj. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jaja, 6 liter egyben az elvi halálos adag, nyilván 35 és 120 kilós embernek azért nem ugyanannyi...


Én 4 litert iszom kb., pedig nem vagyok nagydarab, a melegre se megyek ki sokat. Szomjas vagyok :D Ez teljesen OK.

2018. máj. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 SPetra99 válasza:
20 testsúly kg-onként 1 liter víz ajánlott, szóval egy 60kg-os embernek 3l-re van szüksége naponta, de legalább 2,5.
2018. jún. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget ! :)
2018. jún. 1. 11:35
 7/9 Attila Bé ***** válasza:
Mèregtelenitèsre kell a viz (kőzèpiskolás biosz kőnyv: "A máj ugy mèregtelenit, hogy a májban lèvő speciális müködèsü sima felszinü endoplazmatikus retikulumok poláris funkcios csoportokat kapcsolnak a mèreganyagokra, igy vizoldèkonnyá teszik, s a vizelettel ürül"), de elosztva a nap folyamán, egyenletesen.
2018. jún. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Attila Bé ***** válasza:
Kb.3-4liter (nem alkohol, kv,...) általában elèg, de ha szomjas vagy, igyál!
2018. jún. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én nyáron a nagy melegben 7 litert iszok, a napi átlag 4 liter.
2018. jún. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!