Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan hozhatnám helyre a...

Hogyan hozhatnám helyre a gyomromat? Egészséges táplálkozásban segítség?

Figyelt kérdés

Az utóbbi néhány hónapom nagyon stresszes volt, rendszertelenül ettem, kevés "normális" ételt, és sokkal több nasit. Idő hiányában minden csokit vagy egészségtelen ételt megettem, ami a kezem ügyébe került. Gyümölcsöt és zöldséget is alig ettem.

Azonban nagyon sokszor gyomorégés, néha enyhe hányinger kínoz, és érzem hogy ez nem jó irányba vezet.

Szeretnék jobban odafigyelni erre, egészségesen enni, és tanácsot kérni, hogy milyen ételekkel lehet kicsit helyreállítani a megviselt gyomromat?



2018. jún. 3. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Édességet teljesen hagyd el, ilyenkor az is erősíti a gyomorégést, helyette egyél gyümölcsöket (ami nem túl savas!), ebédre jó ilyenkor leveseket, főzeléket enni, kenyeret pirítsd meg, szénsavmentes italokat igyál és cigi, kávé tilos.
2018. jún. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez a reflux diéta neked is hasznos lehet:


[link]

2018. jún. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az előző válaszokhoz pluszban: főzz egy jó nagy fazék IGAZI csontlevest*, és minden nap egyél belőle legalább egy fél litert. Én komolyan megutáltam a húslevest gyerekkoromban, mert eleve minden hétvégén az volt otthon, ráadásul még akkor is azzal tömtek, ha beteg voltam. :(

Felnőttként így csak elvétve főztem.

De mostanában nekem is ajánlották gyomorproblémára, és bár nehéz elismerni, de ez tényleg egy csodaszer. :)


*Attól "igazi", ha nem csapod össze fél óra alatt (pedig a csirkehúsnak elég lenne annyi...) - Tyúk- vagy csirkehúsból készítve legalább 4-6 órán át kell lassú tűzön főzni, elég, ha épphogy bugyog. Ennyi idő alatt kezdenek el kioldódni a csontokból az értékes tápanyagok. De akár 24 órán át is lehet főzni.

Ja, és ha teheted, falusi csirkét vegyél, egyrészt egészségesebb, mint a bolti nullkilométeres, másrészt olyan színe és íze lesz a levesednek, hogy nem kell bele külön ételízesítő.

A hozzáadott zöldségeket meg ízlés szerint variálhatod.

2018. jún. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Húslevest heti 3-szor szoktam enni, én szeretem nagyon:)

2018. jún. 3. 18:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Iktasd ki egy időre a cukrot és minél kevesebb gabonát egyél. Igyál gyógyteákat (borsmenta, gyömbér, kamilla, citromfű) reggel-este. A húslevest és a csontlevest én is nagyon ajánlom, főzz bele fokhagymát is. Ha eddig heti 3x ettél, akkor most edd minden nap.
2018. jún. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!