Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha edzek és fogyni akarok,...

Ha edzek és fogyni akarok, mik azok az ételek amikből "ehetek akarmennyit"?

Figyelt kérdés
Pl tojás meg hasonlókra célzok. Amikből ehetek amennyit akarok és nem hizok,vagy ami javaslott nagyon edzés mellett. Nem szedek semmilyen port,doppingot,ilyesmiket. Csak naturálba akarom megoldani,mik azok az etelek amik nagyon dusak feherjeben es nincs nagy kalóriájuk?

2018. jún. 6. 23:11
 1/3 anonim válasza:
Így nyáron én a házi jégkását citrommal/nélkül ajánlanám, abból ehetsz bármennyit.
2018. jún. 7. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szinte vagy teljesen kalóriamentes dolgokon kívül nincs ilyen. A tojás az nagyon tartalmas, bár a legtöbbünket jól is laktatják... Elszállni azért nem jó vele, hisz sok zsírt és fehérjét ad s egyikből se jó a túl sok (a zsírnál csak a kalória miatt, illetve ha valaki nem bírja a sokat). S persze sok mást is kell mellé enni egy jó étrendben. Ha szereted a tojást s nincs hatalmas kalória- és fehérjeigényed, nem ehetsz belőle akármennyit. De normál ember szemszögéből azért sok fér.

Az se mindegy, mekkora a kalóriakereted. Nekem kicsi (de van, akinek még kisebb), úgyhogy megeszem a tojásaimat (vigyázva a mennyiségre) kis zöldséggel s ami elkerülhetetlenül kell s ennyi. De hogy bevigyem a szükséges tápanyagokat, kell más is, ami csökkenti a tojásmennyiséget.


Uborkából és salátából elég nyugodtan ehetsz kilókat, azt hiszem. Fehérje nincs bennük sok, de az nem baj, fehérjét nagyon könnyen be lehet vinni, rengeteg forrása van.


Néha a tojásfehérjére repülök rá, az egész tojás ugyan finomabb, általában, de vannak azért jó kis receptek, én pl. sajttal sütöm meg a habbá vert fehérjéket muffinsütőben (kis zsírral, anélkül nekem rém száraz), remek, fehérjedús és viszonylag kalóriaszegény feltét.


De persze sokan egészen leviszik a zsírt és sovány húsokat esznek, olykor túrót...

2018. jún. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem szedjük külön a két dolgot :) Egyél fehérjedús (de nem kalóriaszegény) ételekből annyit, amennyit kell, mellé pedig alacsony kalóriájú zöldségeket (pl. karfiol, uborka, zöld leveles zöldségek), natúr joghurtot.

Valamennyi kalória úgyis kell, a koplalás nem jó dolog.

2018. jún. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!