Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kicsit penészes kenyértől...

Kicsit penészes kenyértől lehet bármi bajunk ha kicsipedem belőle a penészes részt, majd apróra tépkedve sütőben ki szárítom majd ledarálom zsemlemorzsának?

Figyelt kérdés

2018. jún. 11. 16:56
 1/3 anonim válasza:
49%
Internet helyett inkább vettél volna új kenyeret, ez annyira szánalmas miért égeted magad ilyen hülye kérdésekkel? 100 forint egy fél kiló az egész napomat el@@@szad ezzel
2018. jún. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én igazán utálom az ételpazarlást, de ez ROMLOTT étel, a kenyér pedig olcsó is (bár mindegy, mert ha a vadlazac rohad meg, azt sem eszi meg az ember).


Gondolom, nem is lehet jó minőségű kenyér, ha megpenészedett, nálunk mostanság 70% a pára és nem teszi szűk egy hét alatt sem. Bár lehet, hogy vannak érdekes helyzetek, pl. zacskóban volt vagy tudom is én. Mindegy, én kidobnám, bármi is van.

2018. jún. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
A penésszel az a baj, hogy jó része nem látható. Ez egy gomba, behálózza az ételt a gombafonalaival, plusz szórja a spóráit mindenfelé. Ráadásul attól, hogy a gombát magát kiirtod, még az általa termelt karcinogén méreganyagok nem bomlanak le csak úgy. Tehát a rákkeltő mérgek bennemaradnak az ételben akkor is, ha maga a penész kinyiffan.
2018. jún. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!