Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Iskolai menzán elérhető a...

Iskolai menzán elérhető a vegán (teljesen növényi étrend) ha igényelem?

Figyelt kérdés

Már 2 éve vagyok vegán, és fel sem merült bennem mindeddig, hogy lehetséges -e ez az opció.

Nagyon jó lenneha lenne ilyen lehetőség, mert még sokrétűbben tudnék étkezni.



2018. jún. 16. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Az adott menzán kellene rákérdezni, mert szerintem csak kevés helyen van erre lehetöség.
2018. jún. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért étkeznél sokrétűbben, ha azt kéne enned, amit a menzán eléd tesznek? Ha saját magadnak készíted el az ételt, vagy a szüleid főznek rád, akkor tudsz a legváltozatosabban táplálkozni, hiszen teljes mértékben te döntöd el (ill. ti döntitek el) hogy mit eszel.


A kérdésre visszatérve egyébként kérdezd meg azt a céget, aki az iskoládban a menzát szolgáltatja. Bár nekem olyan érzésem van, hogy közétkeztetésben nem igazán elérhető a vegán menü, én eddig még simán vegetáriánus opciót kínáló menzával se találkoztam.

2018. jún. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Magamnak készítem mindig az ételt, mert a családomban senki más nem követi ezt az életmódot, így a tanulás mellett nem mindig tudok odafigyelni a sokrétűségre. Illetve nem utolsó szempont, hogy akárhogyan is de olcsóbban jönne ki.
2018. jún. 16. 20:22
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Az lenne a sokrétű étkezés, ha megennéd a normál menüt.
2018. jún. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Sima állami iskolában nem elérhető. Kétféle menü van, a normál és a diétás (a glutén, stb. érzékenyeknek). Vannak magániskolák, ahol interneten 3-4 féle ételből előre ki lehet választani az ebédet.
2018. jún. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszod! Hát ezt sajnálattam hallom, elég elszomorító.
2018. jún. 16. 20:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Ebédrendelés nem opció? Ott sok helyen van vegán menü is!
2018. jún. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

Természetesen NEM.


Iskolai menzán rajtad kívül még 300 emberre főznek, ALAP, hogy nem fognak csak miattad "vegán" kajával szarakodni.


Unokatestvérem súlyos cöliákiás, ő is viszi a kaját otthonról.


Mondom ezt lakto-ovo vegaként, én is elviszem az ételt hőtartó cuccban, meg a rizsnek, vagy rántott zöldségnek nem olyan gáz, ha nem melegen ezsem, mert nem üli meg a gyomromat.

2018. jún. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem azért kérdezz rá, sok menzán rugalmasak, és egyre elterjedtebb a vegánság is, nálunk pl 1 éve van vega menü, mert 2 ember igényelte, és megcsinálják. És azóta csomóan azt rendelik. Jó, persze, nem vegán, de van vegán osztálytársam, és ő is ezt rendeli, csak nem eszik meg mindig mindent.
2018. jún. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!