Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges életmódot követők,...

Egészséges életmódot követők, milyen ételeket esztek?

Figyelt kérdés

Hónapokig nem figyeltem oda arra, hogy mit eszem. Gyors kaja és édességek szerepeltek a menün.

Hogyan hozzam helyre kicsit a szervezetem?


2018. jún. 17. 09:14
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Minél kevesebb feldolgozott élelmiszert, most, hogy szezon van, rengeteg saját termesztésű zöldséget.
2018. jún. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%

Nem tudom, ki szerint mennyire egészséges az életmódom, én viszonylag elégedett vagyok vele. Az tény, hogy roppant egészségtudatos vagyok és elég sok mindent kizártam emiatt. De túlzásokba nem esem.


Évekkel ezelőtt elhagytam a feldolgozott ételeket, tömény cukrokat (a mazsolát kivéve, de az is ritka), minimális a laktózbevitelem (egészséges vagyok, de ettől még jobb nélküle) és évekig glutént sem ettem (de már néha igen, nekem úgy tűnik, nem árt, persze ezt nehéz megítélni, de így gondolom). Szénhidrátszegényen eszem, mert számomra nagyon egészségtelen máshogy s persze akkor s annyit eszem, ami esetemben jóleső, megfelelő. Elvégre a mennyiség és az elosztás is fontos.


Az édesség alap, de jelentősen átalakult az összetétel (mivel nem eszem feldolgozott ételt, eleve házi minden ételem) s már az elejétől nincs elementáris vágyam rá, csak jólesik, a fogyásban sem akadályoz feltétlenül, kellően egészséges is, miért ne? De ha te el tudod és akarod hagyni, az remek ötlet, nálam ez nem reális.


Ha hónapokig nem figyeltél, akkor elvileg van fogalmad róla, hogyan kéne enned... Én évtizedekig nem figyeltem, csak igen alapfokon s ettem mindent. Nagy zöldségrajongó vagyok s amikor találkoztam a nyersvegán étrenddel, felvettem azt a szokást, hogy nyers zöldség nélkül nem igazán van étkezés. Ez így ebben a formában nem kell az egészséghez, de nekem jó.


Nyilván normális, fehérjedús étel is kell, az az alap, hisz igen fontos, ehhez eszik az ember valamit, ki kevesebb, ki több szénhidrátot (én főleg zöldséget, de aki pl. gabonát, az is egyen zöldséget), ki kevesebb, ki több zsírt...

Sokféle jó fehérje-, zsír- és szénhidrátforrás van s mindenki mást gondol egészségesnek, én aztán nem teszek ebben igazságot.

2018. jún. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sok zöldséget, gyümölcsöt eszem, teljes kiőrlésű, barna pekarukat, sok vizet iszom, és próbálom kerülni a feldolgozott cukrokat tartalmazó, feldolgozott élelmiszereket. Persze ez nem jelenti azt, hogy soha nem eszem fagyit, sütit, szalámit, ilyeneket, csak hogy ritkábban. Mondjuk most vizsgaidőszakban nem igazán figyeltem oda az etkezesemre, de azért a sok gyümölcs zöldség megvolt.
2018. jún. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Reggeli, munkahelyi ebéd:


zabkása olajos magvakkal, növényi tejjel, aszalványokkal, étcsokival, stb.

smoothie növényi tejből, gyümölcsökből, gabonákkal vagy olajos magvakkal felturbózva

chia pudding szintén hasonló feltétekkel, cukormentesen

Teljes kiőrlésű kenyér többféle feltéttel, pl. a kedvenceim:

Kesukrém-avokádó-rukkola-aszalt paradicsom

Hummusz-olajbogyó-paradicsom-paprika-saláta

Veganézes csicserikrém-saláta-cékla-sült tofuszeletek

Kesukrém-uborka-saláta-ikeás vegán kaviár-retek

Saláták (pl. laktatóak fekete babbal vagy fehér babbal vagy csicseriborsóval, stb.)

Tortilla wrap

zöldséges sushi

csicseri omlett zöldségekkel


Nassolni olajos mag, aszalvány, házi cukormentes műzli szelet, étcsokoládé, gyümölcsök


Főétel: végtelen a lehetőségek tárháza... tegnap gombás-spenótos rizottó volt, holnap zöldséges lasagnét sütök, volt mostanában grillezett cukkini-padlizsán-tofu-paprika és grill karfiol is. Thai curry mindenféle zöldségekkel; avokádóval töltött héjában sült krumpli friss zöldsalátával; bulgurral töltött sült paradicsom zöldségkrém-körettel; grill zöldségek polentával; gomba "vadas" zsemlegombóccal, spenóttal töltött ravioli gombás-paradicsomos mártásban, zöldséges chop suey rizzsel vagy rizstésztával, sok-sok csírával megszórva, hamburger babos pogácsából hús helyett, házi teljes kiőrlésű buciból, ugyanígy hasonló hotdog - imádom az egészségesebb "junkfood"-ot amit otthon el lehet készíteni - ratatouille, shakshuka, szezámmagos tofu algasalátával, házi teljes kiőrlésű pizza sok sok zöldséggel - töltött paprika, padlizsán, cukkini, gomba; stb...

2018. jún. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!