Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan deríthetném ki hogy...

Hogyan deríthetném ki hogy mennyi a napi kalóriaigényem?

Figyelt kérdés
1 hete elkezdtem diétázni.Konyhai mérlegen minden ételt-italt lemérek és számolom a kalória,fehérje,zsír,szénhidrát bevitelt.1600kcal és 2100kcal közt viszek be naponta.A szénhidrátot 250gr alatt tartom.Fehérjét 100gr körül zsírt 60-70gr körül tartom.32 éves vagyok 189cm magas 91kg fizikai munkát végzek(raktáros vagyok).Szerintetek ha fogyni akarok egy kicsit akkor ezek a bevitelek elegendőek?Szeretném ha nyárra laposabb lenne a hasam.Kenyeret nem eszem tejet nem iszom.Reggeli és vacsora zabkása az ebédem ugyan az mint eddig normál kaja csak nem eszem tésztákat se lisztet.Tudtok segíteni egy kicsit ebben hogy mit csináljak még?

2018. jún. 19. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
kaloriabazis.hu-n be tudod írni az adataidat, és kiszamolja neked.
2018. jún. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Leírásod alapján fiú vagy. Szerintem így fogyni fogsz. Ha kifejezetten a hasról akarsz, akkor kellene hasizom-gyakorlatokat végezned. Egyébként jó dolog, hogy ebédre pl.normális kaját eszel.
2018. jún. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet kiszámolni, csak kitapasztalni, de azt sem súlytartással, az nem mindig informatív. De ha pl. heti 1 kilót fogysz hétről hétre, akkor 1000 kcallal több a kalóriaigényed, mint amit beviszel. Ez persze változik, aktivitás és aktuális anyagcseresebesség függvényében.


Ha csak ennyit eszel, nagyon jól kell fogynod, de pontosabbat nehéz mondani az egyéni különbségek miatt. 1600 kcal simán lehet enyhe koplalás is ilyen adatokkal, de van, aki bevállalja a valószínű anyagcserelassulást is izomvesztést és gyorsabban fogy, mint az elvileg egészséges szint.


A makróid jól hangzanak, úgyhogy ha az ételeid megfelelőek, még egészség szempontjából sincs gond, fogynod pedig tényleg muszáj így.

2018. jún. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azt mem írtam de naponta 5ször eszem mert így a szervezet állítólag nem fog raktározni mert megszokja hogy pár óránként viszek be táplálékot. Igazából egyáltalán nem vagyom éhes étkezések után. A zab rendkívül laktató.pl 60-90 gr tól teljesen eltelítődök.
2018. jún. 20. 06:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!