Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen táplálkozási zavarra...

Milyen táplálkozási zavarra utalhatnak ezek a tünetek?

Figyelt kérdés

Először is, nagyon lassan eszem. Különösen reggel van az, hogy egy fél órát el tudok szöszmötölni, mire lemegy mondjuk két zsemle. Ha rántottát eszem, akkor meg még tovább tart. 174 centi vagyok és 67 kg, s egy három tojásból álló rántottát vagy fél óra megennem.


A másik meg, hogy érzékeny a gyomrom, és szinte bármit eszek, az felpuffaszt. De tényleg, bármi. Még vízivás után is elkezdődik néha. Székletem 2-3-szor van minden nap. De ami a legfurcsább, hogy egyszerre csak nagyon keveset tudok enni, viszont bár még éhes vagyok, ha folytatom az evést, akkor elkezdek émelyegni. És ez nagyon hirtelen szokott jelentkezni, általában érezni szoktam, hogy mikor tartok annál a falatnál, amit még lenyelhetek, de a következő után már kiszárad a szám és dagad a nyelvem, mint hányás előtt. Konkrétan hányingerem szokott ilyenkor lenni. Mikor hamarabb múlik el, mikor később. Ritkán valódi hányásba is torkollik. Az egyik, ami ezt nagyon erősen kiváltja az reggelente a tojás, esténként pedig a lencsefőzelék vagy a tejberizs. De amúgy szinte minden ételnél előfordulhat. Egy-két kivétel olyan ételek, amiket nagyon régóta fogyasztok: pl. rántott húsnál vagy tésztánál sosem érzem. Viszont olajban/zsírban kisült sült csirkehúsnál mindig. Mi lehet a bajom?


2018. jún. 19. 23:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt ki kell vizsgálni. Nekem is hasonló gondjaim vannak, joghurt, banán pl. tuti hányást jelent, pedig ízre semmi bajom nincs vele. Ez mellett napi 3-5x megyek wcre. IBS-em van, de szerintem a hányinger mástól van. Voltam dokinal, mondtam, hogy állandóan erzékeny volt a gyomrom és születésemtől kezdve nagyon nagyon válogatós. A doki szerint ha valakit kiskorában probálnak etetni erőszakkal, akkor kialakulhat hányinger érzése evés közben. En nagyon problémás gyerek voltam, mindig súlyosan alultáplált, szinte semmit nem voltam hajlandó megenni. Folyamatosan cipeltek kórházba ezzel. Végül azt mondták, hogy napi 6-7 x kell enni, de csak kis mennyiségben. Gyakran van, hogy elkezdek enni aztán félbehagyom, mert rosszul vagyok, várok 15 percet majd sikerül megenni az etelt. Én kerülöm azokat az ételeket amitől biztos hányingerem lesz.
2018. jún. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Aha, ezek is ismerősek. Én is baromi válogatós lettem kiskoromban. Ennyire szerencsére nem voltam vészes, de nagyon-nagyon későn kezdtem el emberesedni. Most vagyok 174 cm mellé 67 kg.
2018. jún. 20. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!