Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek mennyi lehet...

Szerintetek mennyi lehet jelenleg a napi kalóriaszükségletem és mennyit kellene naponta fogyasztanom, hogy ténylegesen fogyjak?

Figyelt kérdés

23/f vagyok, jelenleg sajnos nagyon kövér, 91 kg a 179 cm-es magasságomhoz. Néhány éve még 73-75 kg voltam, akkor sokkal jobban éreztem magam, de az egyetem annyira tönkretett, hogy teljesen elhanyagoltam a súlyomat (is).

Alapvetően ülő életmódot folytatok: iskola, plusz mellette tanítok, a mozgás nagyon ritkán van jelen az életemben.

Alapvetően szerintetek ilyen paraméterekkel mennyi lehet a kalóriaszükségletem és mennyit kellene ennem ahhoz, hogy ténylegesen fogyni tudjak? Azt, hogy egy nap mennyit eszek, meg se tudnám tippelni, mert annyira ingadozó sajnos, úgyhogy mindenképpen szeretnék rendszert vinni az életembe. Nem tudom viszont belőni az ideális számot, mert egyszer túlságosan alatta, máskor meg felette lövöm be, szóval egyik esetben sem fogyok. :(

A segítséget előre is köszönöm!



2018. jún. 20. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy azért kövér, legfeljebb kissé puhány. Napi energiaigényed olyan 1500 kal körül lehet, de vedd figyelembe, hogy ilyen melegben, amikor a testhőmérséklet fenntartásához nagyon kevés belsőleg megtermelt energia kell, az érték még kisebb lehet.
2018. jún. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! :)


A kaloriabazis.hu segítségével összeállítottam egy mintaétrendet, nem tudom, ez mennyire lenne megfelelő:


REGGELI

Penny kidneybab konzerv (255 g) - 250 kcal


NASI - TÍZÓRAI

Aptonia protein bar cherry-yoghurt (40 g) - 179 kcal


EBÉD

Toppo marinált tofu (90 g) - 127 kcal

Chira tavaszi zöldségkeverék (150 g) - 111 kcal


UZSONNA

Toppo marinált tofu (90 g) - 127 kcal

Chira tavaszi zöldségkeverék (150 g) - 111 kcal


VACSORA

Milbona cottage cheese - 196 kcal


Ehhez még a nap folyamán hozzájönne valamikor 1 Hell energiaital (120 kcal), azonkívül csak vizet fogyasztanék.


Ez összesen így elvileg 1221 kcal, amiből 87 g fehérje (30%), 128 g szénhidrát (44%) és 35 g zsír (27%). Tudom-tudom, a fehérje lehetne több, amit pl. csirkés napokkal lehetne valamennyire kompenzálni, mert nyilván magasabb a fehérjetartalma, mint a tofunak, de mindennap nem tudok csirkét enni, mert nem vagyok oda érte.

Mit gondoltok erről? Ez így nem túl kevés kalória egy napra?

2018. jún. 20. 18:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni, mert az anyagcsere szór, de mondjuk 2500 kcal a tippem (nekem nulla mozgással, kevés izommal, alacsony nőként majdnem ennyi kellett 80 kilósan. lehet, hogy a te anyagcseréd lassabb, de fiatalabb vagy, férfi, magasabb, nehezebb...). Ki kell tapasztalni.

2000 kcallal indítanék, aztán meglátjuk. Némi mozgás is melegen ajánlott.

2018. jún. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De, kevés. Elég sivár étrendnek tűnik, de kinek mi jön be, ugye. Egyél több fehérjét, több zsírt és simán mehet több szénhidrát, de ha nem, akkor a zsír legyen jóval több. Én speciel éheznék ennyi kalóriával, lerobbannék 2 nap alatt (tapasztalat. néha nem kívűánok enni, de 1300 kcal akkor sem elég semmire se, kevés mozgásnál sem). S nemcsak én vagyok ilyen. Ilyen brutál kevés kalóriával senkinek nem célszerű fogyózni, esetleg 140 centis 40 kilósoknak működhet. Másoknak inkább legyen több mozgás, ha nem elég nagy a kalóriadeficit.
2018. jún. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz többet mozogni (ami nagy kár mert kell az egészséghez) akkor szerintem 1200-1500 kalória is elég lehet.Viszont én az internetes ajánlásoket nem igazán szeretem. Amiket te írtál az is valami mű kajákból lett összerakva. Az én ajánlatom házi koszt:

Reggeli: 1 pohár joghurt + 1 kifli,

Tízórai: 1 alma + 2 Abonett keksz,

Ebéd: 1 tányér valamilyen leves, 1 tányér főzelékkel + valamilyen feltét (1 szelet sült, vagy pörkölt 3-4 szem hússal).

Uzsonna: idénygyümölcs, 2-3 szem sós keksszel,

Vacsora: nálunk gyakran van melegvacsora például ebédmaradékból. Vagy 1 kis szelet kenyér pár falat sajttal, kolbásszal, uborkával, paprikával.

Mi az itthon készített ételeket jobban szeretjük mint a bolti készételeket. Ha nem érsz rá főzni akkor is jobb ha befizetsz valahol egy ebédre mint ha a mikrózható készételeket veszed

2018. jún. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az előző vagyok.

Ez csak egy sablon, tetszés szerint helyettesíthető pl. a kifli valami műzlivel, a főzelék párolt zöldséggel, stb, stb.

2018. jún. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ha beszélsz angolul, akkor én a kalóriabázis helyett a cronometer.com-ot ajánlom, mert ott jóval több mindent kiír, hiszen fogyáshoz nem csak a kalóriacsökkentés a cél, hanem az összes többi tápanyag kellő mennyiségű bevitele is. A cronometeren be tudod állítani a súlyod, magasságod, a célodat (ami jelen esetben a fogyás) és azt is, hogy mennyit mozogsz, az alkalmazás pedig ezek alapján összeállítja a kalóriaszükséglet mellett a tápanyagigényed is.
2018. jún. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves "7".

Én nem táblázatok szerint állítom be az étrndem hanem kimegyek a piacra és szétnézek milyen friss zöldséget lehet kapni. A napi mozgás mennyiségét pedig igyekszem maximumon tartani a munka után maradt időmből és energiámból. Minek ehhez táblázat? Mindennap más, egy sablonnak nem sok hasznát venném

2018. jún. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!