Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyik diéta a legjobb?

Melyik diéta a legjobb?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat olvastam az interneten és kb mindegyik diéta megosztó volt. Úgy gondoltam személyes megkérdezem mi a személyes tapasztalatotok. Amire felkeltette nagyon az érdeklődésem az a "90 napos diéta". Használ ? Nyugodtan írjátok le hogy ti hogyan , és milyen diétával fogytatok. A cél kb 12-15 kiló. Sajnos mentális betegségem miatt nem igazán tudom elhagyni a lakás ezért a lenti sportok egyenlőre kizárva. Viszont van szobabiciklim. 178 cm és 97kg vagyok most. Várom a válaszokat köszönöm.

2018. jún. 21. 09:22
 1/5 A kérdező kommentje:
bocsánat a hibákért.
2018. jún. 21. 09:23
 2/5 anonim ***** válasza:

A 90 napos extrém egészségtelen, hisz a test kénytelen izmot bontani, mert nem kapja meg a fehérjét. Sokat szidtam már, most hagyom a témát.


NINCS legjobb diéta. Ami nekem ideális, az neked önsanyargatás, sőt, ami nekem ideális, az nekem is elképzelhetetlen nyáron. A személyre szabott diéta a jó, amit tudsz tartani egy életen át (persze kalóriaemeléssel, ha már nem akarsz fogyni).

2018. jún. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tényleg nincs legjobb, de a szénhidrátcsökkentés (finomított szénhidrátok minimalizálásával) nagyon sok embernek beválik.

A 90 naposat felejtsd el. Olvasd el itt a GYK-n, miket írtak róla (van is ilyen rovat: fogyókúrák/90 napos diéta).

2018. jún. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen utána olvastam és az is nagyon megosztó. Igazából az eredmény mindenkinek jó lett de aztán visszahízták. Viszont szerintem 90 nap után átáll a test arra az étkezésre.
2018. jún. 25. 11:48
 5/5 anonim válasza:

Szia. Minden diéta lényege a kalória deficit, azaz, hogy kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit felhasználsz. Nem ajánlom, hogy bármilyen drasztikus diétába is belekezdj..a vége mindig az, hogy a duplája jön vissza. Sokáig én is hittem a diétákban, még a 90 napost is kipróbáltam. Azonban hálistennek rájöttem, hogy amíg kalória deficitben vagy, ehetsz bármit.

Megváltoztattam az életmódom, mobilos applikációba írogatom be, miből mennyit ettem. Kiszámoltam a napi kalória szükségletem és annál többet nem szoktam enni. ügyelek arra, hogy az étrendem kiegyensúlyozott legyen, tehát legyen benne elegendő fehérje, zsír és szénhidrát is. 80/20 arányt tartot, tehát 80% tápláló étel és 20% kevésbé tápláló (pl csoki, torták, édességek), hogy megmaradjon az egyesúly, és ne kívánjam meg, vagy ne zabáljak ne túlságosan.

Én a súlyzós edzéseket preferálom, de ha otthon szeretnél mozogni, számtalan saját súllyal végezhető gyakorlatokat bemutató videó található az interneten.

Minden diétába kezdőnek legelőször azt ajánlom, hogy olvasson sokat az interneten az izomtömegnövelésről, étrendről és fogyásról, és ne kezdjen bele divatdiétákba.

2018. jún. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!