Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valóban nem szabad gabonafélék...

Valóban nem szabad gabonaféléket enni hússal együtt?

Figyelt kérdés
Pl. Rizst nem szabad enni csirkével se krumplival mert mind a kettőt nehezen tudja lebontani az emésztőrendszer. Gabonákat zöldségkörettel ehetünk húsokat szintén. A tésztákat se hússal hanem zöldséggel. Igaz lehet ez az állítás?

2018. jún. 25. 10:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
A szétválasztó diéta hívei szerint nem lehet. Amúgy meg igen.
2018. jún. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

[link]


A link lemaradt.

2018. jún. 25. 11:33
 3/14 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Szegény ázsiaiak bajban lennének.
2018. jún. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ez hogy jön ide? Amúgy miért lennének bajban? Rizsük van meg zöldségük is. Pont hogy ők nincsenek bajban. Konkrétan 3 weboldalon is azt olvastam hogy gabona, krumpli, tészta, hússal ne de mindegyik mehet zöldséggel.Meg étkezések után ne együnk gyümölcsöt mert megrohasztja az ételt amit előtte ettünk mivel a gyümölcsöt könnyen letudja bontani a szervezet addig az előzőleg megevett étel "váró listán van" és addig meg erjed és nem emésztődik. Minden ételhez más más emésztő enzim kell és elvileg ezért kell szetválasztani a gabonákat a hústól
2018. jún. 25. 12:09
 5/14 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Azért mondom, mert ott etalon a hús rizzsel, mégis egészségesek.
2018. jún. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Figyi erre nincs egy általános válasz. Ha valaki ebben a fajta táplálkozásban hisz, az eszerint fog enni, és azt fogja mondani, hogy nem lehet együtt enni. Ha neked teszik, próbáld ki, és ha jobban érzed magad tőle, táptlálkozz így.

Az emberek nagy százaléka eszi együtt a kettőt. Nem hinném, hogy a népesség nagy részét érintő egészségügyi problémák (elhízás, magas vérnyomás, cukorbetegség) pont ebből erednek.

2018. jún. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

Kétlem, hogy gond lenne ebből, hiszen rengeteg egészséges ember eszik húst rizzsel és remekül elvan, míg ha húst enne zöldséggel vagy rizst zöldséggel, sokan éhen is maradnának és rosszul is lennének.


Sok ellentmondó állítást találhatunk. Én a magam részéről a legegyértelműbbeket hiszek el, utána a saját szervezetem jelzéseit követbe úgy eszem, ahogy nekem jólesik. Mondjuk húst pont nem eszem és gabonát is ritkán, de nekem a fehérje zöldséggel eleve természetes kombó, míg a családom többi tagjának elképzelhetetlen gabona nélkül.

Rizst krumplival nem tudom, ki eszik, bár láttam már érdekes egytálételeket s végülis van műtejföl, ami rizsből van és azzal vegán rakott krumplinál összejöhet ez a fura kombináció is...


Nekem a gabona mindennel ugyanolyan érzést kelt, úgyhogy az ilyen szétválasztásban nem hiszek.


A gyümölcsön gondolkodtam már, de leginkább akkor eszem, amikor kedvem van hozzá, ez így nagyon jónak tűnik. Még nagy étkezésen belüli hőkezelt gyümölcsöm is van, ami különösen terhelt egyes vélemények szerint, én se gondolom ideálisnak, de néha jólesik és a szervezetem, aki pedig érzékeny dolgokra (nem orvosilag, szerencsére), sosem szólt ellene.

2018. jún. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Pl a zabra is mondják hogy könnyen székelsz tőle mert rost van benne meg teljes kiőrlésű de rajtam nagyon nehezen megy át és székrekedésem lesz tőle. Napi 100-150g ot eszek de én előtte megdarálom kicsit de így se sokkal könnyebben emésztem. Sőt volt hogy megfőztem de akkor is nehezen ment át rajtam.
2018. jún. 25. 16:30
 9/14 anonim ***** válasza:
Pont ezért kell kitapasztalnod, hogy neked kitapasztalnod, hogy mi a jó a szervezetednek, nem feltétlenül elvakultan hinni egy-egy táplálkozási irányzatban.
2018. jún. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Épp azt néztem hogy ha gabonát csak zöldséggel eszel akkor alig viszel be kalóriát ma pl ettem 285g barna rizst 180g párolt brokkolival de nem volt benne 400cal és azért egy tele rakott ételhordóról beszélünk. Sztem aki gyúr annak ez a fajta táplálkozás semmit nem ér. 3000cal át rizzsel meg zöldséggel bevinni szerintem nem kis mutatvány..
2018. jún. 25. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!